Súboj topfavorita s domácimi: Kanada potvrdila dominanciu, Česi s problémami v obrane

Matt Duchene a jeho gólová radosťMatt Duchene a jeho gólová radosť Zdroj: SITA

PRAHA - Hokejisti Kanady jednoznačne uspeli aj v treťom zápase na MS v Česku, keď v pražskej A-skupine zdolali domáci tím 6:3. V prvých dvoch tretinách to bol pri obojstrannej vysokej kvalite vyrovnaný hokej, ale od vedúceho gólu na 3:2 na ľade rozdielom triedy a s veľkým prehľadom dominovala kolíska hokeja, lebo Čechom pri ich náročnej hre dochádzali sily. Kanaďania sa vo štvrtom zápase základnej fázy predstavia v stredu o 20.15 v ďalšom šlágri proti Švédsku, Česi hrajú až vo štvrtok o 16.15 s Francúzskom.

Vítame vás pri on-line prenose.

Góly: 5. Eberle (Egblat, Duchene), 20. Hall (Muzin, Eberle), 38. Couturier (Toffoli), 43. Seguin (Hall, Barrie), 51. Crosby (Giroux), 59. Toffoli (O'Reilly, MacKinnon) - 20. Erat (Ján Kovář, Jágr), 35. Zaťovič (Šimon, Kolář), 58. Sobotka (Voráček)

Zostavy:

KANADA:  Smith (Jones) – Hamhuis, Burns, Wiercioch, D. Savard, Muzzin, Barrie, Ekblad – MacKinnon, Crosby, Spezza – Seguin, C. Giroux, Ennis – Eberle, Duchene, Hall – Toffoli, Couturier, Eakin, O'Reilly

ČESKO:  Pavelec (Salák) – Hejda, Němec, Kolář, Nakládal, Čáslava, Jordán, Krejčík – Voráček, Sobotka, Červenka – Jágr, Jan Kovář, Erat – Hertl, Novotný, Smoleňák – Zaťovič, Koukal, Simon

Rozhodcovia:  Bulanov (RUS), Ronn (FIN) – Lazarev (RUS), Suominen (FIN)

Vylúčenia 5:7, Strely na bránku 38:25

Mimoriadny atmosferický náboj zápasu a prvé iskrivé momenty Česka, to boli úvodné striedania. V ich druhom kole sa však presadila tretia kanadská línia, keď Eberle šikovne zasunul puk spoza bránky. Gól na chvíľu utlmil české ofenzívne nadšenie, celkovo sa hra vyrovnala a až do konca tretiny sa hral inšpiratívny hokej. Na jej konci padli dva ďalšie góly a ten český bol klasický "do šatne", aj preto domáci pokračovali vo vysokom tempe. Kanada si držala svoj voľný systém opretý o prirodzené taktické cítenie v úžasnej symbióze s rýchlymi akciami a dôrazom. Navyše tradične skvele chytal brankár. Svojimi kreáciami bavili Jágr i Crosby, no o vyrovnanie sa postarala bojovná štvrtá formácia. Kanaďania sa však typicky nasrdili, veľmi rýchlo vyrovnali a záverečné minúty dejstva sa prakticky odohrali len pred ostreľovaným Pavelcom. V tomto duchu pokračovala tretia časť, v ktorej čoraz uvoľnenejšie kmitujúca mašina svojho súpera uštvala. Česi nestíhali, v oslabeniach ešte dvakrát inkasovali a na redukujúci gól súpera odpovedali zásahom do prázdnej bránky.

Viac o téme: Česko Kanada
  • Zdroj: kt; Športky; TASR