Tragická sezóna pre Budaja: Ukončil ju bez jediného víťazstva, Daňa na MS neposlal

Peter BudajPeter Budaj Zdroj: stjohnsicecaps.com

ST. JOHN'S - Bez jediného víťazstva ukončil sezónu slovenský hokejový brankár Peter Budaj. Jeho tím St. John's IceCaps prehral v sobotňajšom domácom súboji AHL so Springfieldom 3:4 po predĺžení, v tabuľke Východnej konferencie figuruje mimo postupovej osmičky do play-off a pred sebou už nemá žiadny duel v základnej časti.

Peter Budaj mal v ročníku bilanciu 0 víťazstiev, 9 prehier v riadnom hracom čase a 6 neúspechov v predĺžení alebo samostatných nájazdoch. Dovedna zasiahol do devätnástich duelov IceCaps, mal v v nich úspešnosť zásahov 88,8 % a priemer 3,55 inkasového gólu na jedno stretnutie.

Budaj mal v sobotu proti Springfieldu na dosah triumf, no 92 sekúnd pred treťou sirénou inkasoval gól na 3:3 z hokejky Labrieho a v predĺžení ho prekonal Collins. V prípade úspechu mohol 32-ročný Budaj definitívne zastaviť na ceste do play-off aj sobotňajšieho súpera v kádri s útočníkom Markom Daňom, takto majú Falcons stále šancu na postup do vyraďovačky. Springfield už nehrá v základnej časti ani jeden duel a v nedeľu bude pozorne sledovať zápas Portlandu. Ak Pirates v súboji na ľade tímu Worcester Sharks (už má istotu postupu, pozn.) získajú aspoň bod, Springfield sa ocitne mimo hry a Marko Daňo bude k dispozícii trénerovi slovenskej reprezentácie Vladimírovi Vůjtkovi pre májové majstrovstvá sveta v Prahe a Ostrave.

Viac o téme: Peter Budaj Marko Daňo