VIDEO V kanadskom derby to vrie: Rozhodcovia rozdali 132 trestných minút

Hromadná bitka vo Vancouveri Hromadná bitka vo Vancouveri Zdroj: SITA

VANCOUVER - Vancouver, ktorý v prvom dueli tohtoročného play off podľahol Calgary 1:2, keď oba góly inkasoval v tretej tretine, tentoraz neponechal nič náhode. Na rozdiel od úvodného súboja sa domáci dokázali presadiť v prvej tretine, v ktorej prestrieľali súpera v pomere 13:3 a po ôsmich minútach viedli už 2:0.

V prostrednej časti bránka nepadla, hneď na začiatku tretej dvadsaťminútovky ale navýšil náskok domácich Ronalds Kenins. Brankár Eddie Lack, ktorý vychytal prvú výhru v play off v kariére, prišiel o čisté konto až v 57. minúte, kedy ho ranou od modrej čiary prekonal v presilovej hre Kris Russell. Hostia potom skúsili hru bez brankára, ale Vrbata 121 sekúnd pred záverečnou sirénou ich snahu o vyrovnanie uťal.

Na svoj prvý bod v sérii naopak stále čaká Jiří Hudler, ôsmy najproduktívnejší hráč základnej časti NHL, v ktorej závere bodoval v deviatich z jedenástich posledných zápasov. Canucks ukončili sériu siedmich porážok v play off na domácom ľade, ktorá sa tiahla od finále Stanley Cupu v roku 2011. "Opäť sme mali vydarený vstup do stretnutia, rovnako ako minule. Rozdiel bol v tom, že sme tentoraz dali góly. Preto sme vyhrali ," konštatoval kapitán Henrik Sedin.

V predposlednej minúte zápas okorenila hromadná bitka, pri ktorej rozhodca rozdali celkovo 132 trestných minút. "Vedeli sme, že na nás niečo chystajú. Už to skúšali predtým. Som si istý, že sa to bude opakovať. To je súčasť play off," podotkol Sedin.

Viac o téme: Vancouver Canucks Calgary Flames