Višňovského asistencia nepomohla, Islanders prehrali na ľade hostí

Alexander Ovečkin a Ľubomír Višňovský (11) v boji o puk počas 3. tretiny druhého zápasu play-off Alexander Ovečkin a Ľubomír Višňovský (11) v boji o puk počas 3. tretiny druhého zápasu play-off Zdroj: SITA

NEW YORK – Ľubomír Višňovský prihrával na jeden gól hokejistov New Yorku Islanders, tí však prehrali v piatkovom stretnutí prvého kola play-off na ľade Washingtonu 3:4. Jaroslav Halák inkasoval štyri góly z 35 striel a Washington vyrovnal stav série na 1:1. Hosťujúci Islanders vyhrávali 2:0 aj 3:1. Washingtonu sa však vyplatila strelecká aktivita, svojho súpera prestrieľal 35:21.

"Strieľali zo všetkých pozícií. My sme však nehrali naplno celých 60 minút. V prvej polovici to bolo dobré, potom sme však prestali korčuľovať," povedal Halák, ktorý takmer všetky góly inkasoval po strelách zo stredných vzdialeností. Len Alexander Ovečkin ho prekonal z dorážky. Víťazný gól dosiahol v 48. min Jason Chimera, ktorý v základnej časti skóroval len sedemkrát.

Nedarilo sa ani Mariánovi Hossovi a jeho Chicagu. V Nashville prehrali Blackhawks 2:6, Hossa odohral 17 minút, do bodovania sa však nezapísal. Nashville vyrovnalo stav série na 1:1. Dva góly a asistenciu zaznamenal Craig Smith. Duel nedohral pre zranenie kapitán Predators Shea Weber.

Montreal sa ujal vedenia 2:0, keď zdolal Ottawu 3:2 po predĺžení. V 64. min o tom rozhodol Alex Galchenyuk. "Je to skvelý pocit, ale až čas ukáže, či to bol dôležitý gól alebo nie," povedal Galchenyuk. Jeden z gólov Canadiens strelil obranca P.K. Subban, ktorý nedohral minulý zápas pre trest za seknutie Marka Stona. Hráč Ottawy má mikrofraktúru zápästie, no na duel nastúpil a prihrával na oba góly Ottawy.

Stav série na 1:1 vyrovnal aj Vancouver po triumfe 4:1 nad Calgary. "Hrali sme rovnako ako v prvom zápase, rozdiel však bol v tom, že sa nám podarilo streliť góly," povedal kapitán Canucks Henrik Sedin, ktorého tím skóroval v prvom zápase len raz.

VÝCHODNÁ KONFERENCIA
Montreal Canadiens - Ottawa Senators 3:2 po predĺžení (0:1, 2:0, 0:1 - 1:0) - stav série: 2:0
Góly: 28. Pacioretty (Desharnais, A. Markov) , 37. Subban (Smith-Pelly, Desharnais), 64. Galchenyuk (Gallagher, Plekanec) - 19. C. MacArthur (Stone, Ceci), 54. Wiercioch (Stone, E. Karlsson)

Washington Capitals - New York Islanders 4:3 (0:1, 2:2, 2:0) - stav série: 1:1
Góly: 32. Alzner (M. Green, Nicklas Bäckström), 37. Ovečkin (Niskanen, Nicklas Bäckström), 44. Nicklas Bäckström (Carlson), 48. Chimera (Niskanen) - 6. Clutterbuck (M. Martin), 24. Strome (Tavares, VIŠŇOVSKÝ), 35. Okposo (Bailey, De Haan)
Jaroslav Halák inkasoval 4 góly, mal 31 úspešných zákrokov, odchytal 58:43, Ľubomír Višňovský (obaja Islanders) 1 asisencia, 1 strela, +1, odohral 20:42

ZÁPADNÁ KONFERENCIA
Nashville Predators - Chicago Blackhawks 6:2 (2:1, 1:1, 3:0) - stav série: 1:1
Góly: 3. C. Wilson (C. Smith, Ribeiro), 20. Josi (S. Weber), 35. C. Smith (Franson, Ribeiro), 53. F. Forsberg, 55. C. Smith (F. Forsberg, Rinne), 55. Santorelli (Järnkrok, Stalberg) - 17. Sharp (Hjalmarsson, Shaw), 31. P. Kane (Seabrook)
Marián Hossa (Chicago) 2 strely, -1, odohral 17:03

Vancouver Canucks - Calgary Flames 4:1 (2:0, 0:0, 2:1) - stav série: 1:1
Góly: 3. D. Sedin (H. Sedin, Burrows), 8. Higgins (Burrows, Tanev), 43. Kenins (Horvat, Sbisa), 58. R. Vrbata (Bonino, Tanev) - 57. Russell (Monahan, Gaudreau)

Viac o téme: Ľubomír Višňovský New York Islanders
  • Zdroj: TASR, SITA