VIDEO Úradujúci šampión z Nemecka v Gruzínsku nezaváhal, Portugalsko zdolalo Srbsko

Thomas Müller a Lasha Dvali v súboji o loptuThomas Müller a Lasha Dvali v súboji o loptu Zdroj: SITA

BRATISLAVA - Futbalisti Nemecka potvrdili v nedeľu úlohu favorita v kvalifikácii EURO 2016, keď v Tbilisi vyhrali nad domácim Gruzínskom 2:0. Úradujúci majstri sveta tak majú v D-skupine po piatich zápasoch na konte 10 bodov rovnako ako Poľsko, ktoré ale večer čakal duel v Írsku.

Nemci o svojom triumfe rozhodli v závere prvého polčasu. Najskôr v 39. minúte skóroval Marco Reus po prihrávke Maria Götzeho, o päť minút neskôr pridal poistku Thomas Müller. Rovnaký počet bodov ako úradujúci majstri sveta má v D-skupine na konte aj Škótsko po očakávanom domácom víťazstve nad outsiderom z Gibraltáru 6:1. Hetrikom sa na tom podieľal Steven Fletcher, dva góly z pokutových kopov pridal Shaun Maloney.

Rumunsko potvrdilo pozíciu lídra F-skupiny - doma nad Faerskými ostrovmi vyhralo iba tesne 1:0, autorom víťazného zásahu bol Claudiu Keserü v 21. minúte. V tesnom závese za 13-bodovými Rumunmi je Severné Írsko, ktoré si poradilo s Fínskom 2:1. Hrdinom domácich bol dvojgólový  Kyle Lafferty.

Maďarsko remizovalo doma s Gréckom bez gólov 0:0.

Na čelo I-skupiny sa vyšvihlo Portugalsko vďaka víťazstvu 2:1 v šlágri so Srbskom. Na štadióne Benficy v Lisabone poslal domácich do vedenia po desiatich minútach presnou hlavičkou z ôsmich metrov Ricardo Carvalho a hoci Nemanja Matič po zmene strán vyrovnal, Portugalsko okamžite odpovedalo zásluhou Fabia Coentraa. Výrazne v hre o postup sú aj naďalej Albánci, keď v Elsabane otočili v závere skóre stretnutia s oslabeným Arménskom a triumfovali 2:1.

D-skupina:

TBILISI
Gruzínsko - Nemecko 0:2 (0:2)
Góly: 39. Reus, 44. T. Müller

GLASGOW
Škótsko - Gibraltár 6:1 (4:1)
Góly: 18. a 34. Maloney (oba z pok. kopu), 27. a 77. a 90. S. Fletcher, 37. Naismith - 20. Casciaro

Albánsko - Arménsko 2:1 (0:1)
Góly: 77. Mavraj, 81. Gashi - 4. Movsisian, ČK: 70. Hambarcumian (Arm., po 2. ŽK)