VIDEO Saganovi nevyšla podľa predstáv ani ďalšia klasika: Na Gent-Wevelgem finišoval desiaty

Peter SaganPeter Sagan Zdroj: facebook

WEVELGEM - Taliansky cyklista Luca Paolini z tímu Kaťuša triumfoval v nedeľňajšej belgickej klasike Gent - Wevelgem. Skúsený 38-ročný jazdec vyhral v náročných podmienkach s vetrom a dažďom na 239,1 km dlhej trati po samostatnom úniku s náskokom 11 sekúnd pred Holanďanom Nikim Terpstrom (Etixx - Quick-Step) a Geraintom Thomasom (Team Sky).

Paolini je prvým talianskym víťazom Gent - Wevelgem od roku 2002, keď sa tešil Mario Cipollini. Slovenský reprezentant Peter Sagan vo farbách Tinkoff-Saxo obsadil 10. miesto a nezopakoval tak pódiové umiestnenie z uplynulých troch ročníkov - vlani bol tretí, v roku 2013 preteky vyhral a v roku 2012 obsadil druhú priečku.

Mohlo by vás zaujať: VIDEO Sagan to v Harelbeke nezvládol: Zlyhanie v závere, triumfoval Thomas!

Smolu mal jeho krajan Martin Velits, ktorý utrpel pri páde zlomeninu kľúčnej kosti. Jazdec tímu Etixx-Quick Step bol účastníkom hromadnej kolízie, ktorá sa stala približne 150 kilometrov pred cieľom. Ako informoval portál cyclingnews.com, M. Velitsa odviezla sanitka do nemocnice na ďalšie vyšetrenia. Do cieľa neprišiel ani ďalší slovenský zástupca Michael Kolář.

Výsledky: 1. Luca Paolini (Tal./Kaťuša) 6:20:55, 2. Niki Terpstra (Hol./ Etixx - Quick-Step), 3. Geraint Thomas (V. Brit./Team Sky) obaja +11, 4. Stijn Vandenbergh (Belg./Etixx - Quick-Step) +18, 5. Jens Debusschere (Belg./Lotto) +26, 6. Sep Vanmarcke (Belg./LottoNL) +40, 7. Juergen Roelandts (Belg./Lotto) +1:52, 8. Daniel Oss (Tal./BMC Racing) +4:15, 9. Alexander Kristoff (Nór./Kaťuša), 10. Peter SAGAN (SR/Tinkoff-Saxo) obaja +5:12

Viac o téme: Peter Sagan Gent-Wevelgem