Obrovská radosť Adama Žampu: Neverím, vyhral som Európsky pohár!

Adam ŽampaAdam Žampa Zdroj: facebook

JASNÁ - Slovenský reprezentant Adam Žampa sa stal víťazom utorkového obrovského slalomu v rámci finálových pretekov Európskeho pohára alpských lyžiarov v Jasnej v Nízkych Tatrách. Žampa bol po 1. kole šiesty a piatou najrýchlejšou jazdou v druhom kole sa posunul k celkovému triumfu. Pre 24-ročného Tatranca to je prvé víťazstvo v pretekoch Európskeho pohára v kariére.

"Yes, neverím že sa mi dnes doma na domácom kopci podarilo vyhrať môj prvý Európsky pohár," reagoval na sociálnej sieti Facebook Žampa. Ide o kategóriu pretekov, ktorá sa úrovňou a obsadením štartovného poľa nachádza pod Svetovým pohárom. V Jasnej pod Chopkom sa po oba dni predstavilo viacero kvalitných pretekárov zo Svetového pohára. Pondelkový víťaz Francúz Cyprien Richard má na konte aj triumf v pretekoch Svetového pohára a jeho krajan Steve Missillier je zasa strieborný z olympijských hier v Soči v ´obráku´.

Ďalší dvaja slovenskí reprezentanti Samuel Šenkár a Šimon Štancel sa umiestnili v piatej desiatke výsledkovej listiny. Európsky pohár v Jasnej bol testom zjazdovky, na ktorej sa uskutoční v marci 2016 Svetový pohár v obrovskom slalome a slalome žien.

Obrovský slalom mužov (1.+2. kolo): 1. Adam Žampa (SR) 1:38,34 min, 2. Greg Galeotti (Fr.) +0,15, 3. Loic Meillard (Švaj.) +0,20, 4. Victor Malmström (Fín.) +0,24, 5. Cyprien Richard (Fr) +0,31, 6. Mattias Rönngren (Švéd.) +0,33,...38. Andreas Žampa +3,40, 42. Samuel Šenkár +4,80, 44. Šimon Štancel (všetci SR) +8,00.

Viac o téme: Adam Žampa
  • Zdroj: SITA; Športky