Podľa Guardiolu si Bayern prehru zaslúžil: Musíme sa rýchlo spamätať

Pep Guardiola počas včerajšieho zápasu Pep Guardiola počas včerajšieho zápasu Zdroj: SITA

WOLFSBURG - Úradujúci nemecký futbalový majster Bayern Mníchov utrpel prvú prehru v prebiehajúcej bundesligovej sezóne. V piatkovom šlágri 18. kola nestačil líder súťaže na druhý tím tabuľky Wolfsburg, ktorému na jeho trávniku podľahol nečakane hladko 1:4.

"Bol to pre nás malý šok," cituje agentúra dpa slová holandského stredopoliara Arjena Robbena. "Je to ťažké, keď iba vyhrávate a vyhrávate. Diváci si potom myslia, že je to jednoduché. Aj hráči si myslia, že je to jednoduché. Túto prehru sme si však zaslúžili. Musíme sa rýchlo spamätať," doplnil ho tréner Bavorov Pep Guardiola.

Základ triumfu položil Wolfsburg v prvom dejstve, ktoré vyhral zásluhou dvoch gólov Basa Dosta 2:0. Holandský zakončovateľ šokoval favorita uz v 4. minúte, keď prízemnou strelou namieril presne k pravej žrdi, v závere prvého polčasu potom napálil loptu spoza šestnástky nádherne do pravej šibenice a zvýšil na 2:0. Tretí gólový úder pridal po prestávke Belgican Kevin De Bruyne.

Bayern síce dokázal rýchlo odpovedať zásluhou španielskeho reprezentanta Juana Bernata, no v 73. minúte vrátil po peknej individuálnej akcii De Bruyne domácim trojgólový náskok. "Môj tím bol dnes lepší. Som na hráčov hrdý," reagoval tréner domácich Dieter Hecking. Napriek prehre má Bayern na čele tabuľky luxusný osembodový náskok práve pred Wolfsburgom.