VIDEO Šok na úkor favorita: Bayern prehral po vyše 9 mesiacoch

Pri jedinom góle Bayernu bol Juan BernatPri jedinom góle Bayernu bol Juan Bernat Zdroj: SITA

WOLFSBURG - Futbalisti Bayernu Mníchov na úvod jarnej časti najvyššej nemeckej súťaže I. bundesligy 2014/2015 nečakane zakopli na ihrisku VfL Wolfsburg, zverenci trénera Pepa Guardiolu prehrali prekvapujúco hladko 1:4. Pre bavorský klub je to prvá prehra v sezóne a prvá bundesligová od 12. apríla 2014.

Vtedy Bayern nestačil doma na Borussiu Dortmund, podľahol rovnako vysoko (0:3). VfL si víťazstvom uchoval šancu na majstrovský titul, na druhom mieste v tabuľke zaostáva za Bayernom o osem bodov.Skóre duelu otvoril už v štvrtej minúte holandský útočník Bas Dost, keď využil prihrávku od Kevina De Bruyneho. V závere prvého polčasu sa opäť dostal k slovu Dost a krásnou trefou spoza šestnástky zvýšil na 2:0.

V úvode druhej štyridsaťpäťminútovky sa domáci fanúšikovia mohli tešiť tretíkrát, keď sa po úniku presadil belgický stredopoliar De Bruyne. Chvíľu na to síce dokázal znížiť Juan Bernat, ale v 73. min opäť úradoval De Bruyne a dokonal skazu Bayernu. Mníchovský klub naposledy inkasoval štyri góly 29. apríla 2014 v odvetnom semifinálovom stretnutí Ligy majstrov doma od Realu Madrid.

Wolfsburg - Bayern Mníchov 4:1 (2:0)
Góly: 4. a 45.+ Dost, 53. a 73. De Bruyne - 55. Bernat

Viac o téme: Bayern Mníchov VfL Wolfsburg