VIDEO Barcelona odčinila senzačné zaváhanie: Messi dvomi gólmi zavŕšil deštrukciu súpera

Lionel Messi so spoluhráčmi oslavuje gól BarcelonyLionel Messi so spoluhráčmi oslavuje gól Barcelony Zdroj: foxsoccer.com

BARCELONA - Futbalisti FC Barcelona zvíťazili v sobotňajšom zápase 16. kola španielskej ligy nad Córdobou suverénne 5:0. Domáci sa na Nou Campe ujali vedenia už v druhej minúte, keď Ivan Rakitič poslal ideálny center pred bránu a Pedro zblízka prekonal súperovho brankára - 1:0.

V prvom polčase viac gólovej radosti nazažila ani jedna strana a druhé dejstvo sa nieslo už iba v réžii "Barcy". V 53. minúte strelil svoj prvý gól v Primera Division uruguajský kanonier Luis Suárez a v záverečnej 10-minútovke sa raz presadil Gerard Piqué a dvakrát Lionel Messi.

Barcelona má na konte 38 bodov a v tabuľke stráca na vedúci Real Madrid jeden bod, "biely balet" má ale o zápas menej.

Druhý sobotňajší súboj tabuľkových susedov Levante - San Sebastián sa skončil nerozhodne 1:1, až v nadstavenom čase druhého polčasu vyrovnal z pokutového kopu domáci stredopoliar Andreas Ivanschitz.

Futbalisti Valencie zvíťazili na pôde Eibaru gólom útočníka Paca Alcácera z 31. minúty 1:0 a dostali sa v tabuľke na štvrté miesto o bod pred FC Sevilla.

FC Barcelona - Córdoba  5:0 (1:0)
Góly: 2. Pedro, 53. Suárez, 80. Piqué, 82. a 90.+1 Messi

Levante UD - Real Sociedad 1:1 (0:0)
Gól: 90.+2 Ivanschitz (z 11 m) - 48. Canales

Eibar - Valencia 0:1 (0:1)
Gól: 31. Paco Alcácer

Viac o téme: Lionel Messi FC Barcelona Córdoba
  • Zdroj: SITA, TASR