VIDEO Katastrofálna ligová sezóna Borussie pokračuje: Dortmund blízko úplného dna

Aubameyang s Dortmundom proti Brémam neuspelAubameyang s Dortmundom proti Brémam neuspel Zdroj: bvb.de

BERLÍN - Futbalisti Borussie Dortmund prehrali v sobotňajšom zápase 17. kola nemeckej Bundesligy na ihrisku Werderu Brémy 1:2. Skóre otvoril už v 3. minúte domáci Davie Selke, na dvojgólový rozdiel zvýšil po hodine hry Fin Bartels. Hosťom sa už len podarilo znížiť zásluhou Matsa Hummelsa.

Prehra v Brémach bola pre zverencov trénera Jürgena Kloppa desiatou v aktuálnej sezóne. Ak Freiburg v nedeľu zdolá Hannover, Borussia klesne na poslednú 20. priečku v tabuľke.

Na tretiu priečku sa prebojoval Leverkusen, ktorý remizoval s Eintrachtom Frankfurt 1:1. "Farmaceuti" predstihli Borussiu Mönchengladbach, ktorá zaváhala na pôde Augsburgu.

Ďalšie dva duely Schalke 04 - Hamburger SV a VfB Stuttgart - Paderborn sa skončili bezgólovou remízou.

Vo večernom dueli zvíťazil Wolfsburg nad Kolínom nad Rýnom 2:1, slovenský reprezentant Dušan Švento hral za hostí do 65. minúty.

Augsburg - Borussia Mönchengladbach 2:1 (1:1)
Góly: 20. Feulner, 51. Bobadilla - 3. Kruse (z 11 m)

Bayer Leverkusen - Eintracht Frankfurt 1:1 (0:1)
Góly: 83. Bellarabi - 36. Meier (z 11 m)

Schalke 04 - Hamburger SV 0:0

VfB Stuttgart - Paderborn 0:0

Werder Brémy - Borussia Dortmund 2:1 (1:0)
Góly: 3. Selke, 62. Bartels - 69. Hummels