Piskot a hnev divákov na Slovane: Jediný gól a ďalšia prehra rozhnevali aj verných

Zľava: Matt Murley a Václav Nedorost zo Slovana a brankár Curtis Sanford (hore), Jiří Novotný (dole) a Iľja Ľjubuškin z Jaroslavli Zľava: Matt Murley a Václav Nedorost zo Slovana a brankár Curtis Sanford (hore), Jiří Novotný (dole) a Iľja Ľjubuškin z Jaroslavli Zdroj: SITA

BRATISLAVA - Skvelý hokej, výborní výkon Slovana, strelecká aktivita, no neschopnosť streliť gól. Bratislavský tím v KHL pokračuje v streleckej nemohúcnosti a v posledných siedmich zápasoch dal len šesť gólov. V prvom domácom dueli zo série domácich decembrových proti Lokomotivu Jaroslavľ strelil jediný gól a prehral 1:3.

Duel proti Lokomotivu odštartovali domáci aktívne a pomohli im aj dve presilovky, z ktorých druhú využili po skvelej spolupráci Nagya a Nedorosta - prvý menovaný výborne našiel pred Sanfordom spoluhráča a ten expresne prekonal gólmana. Hra ožila, prelievala sa na obidvoch stranách a Jarosľavľ hrozila predovšetkým z presilovky, no v 8. min sa blysol parádnym kúsok brankár belasých Johan Backlund.

Slovan je v zápase skutočne aktívny a vidieť, že belasí hrajú v pohode, za 15 minút prestrieľali súpera 13:5 a parádne chytá aj Švéd v drese Bratislavčanov.Ku koncu prvej tretiny hostia pridali, navrch mali aj v druhej časti vďaka presilovke a práve v nej Backlunda prekonal Sergej Konkov - z tretej dorážky, čo nie je chyba brankára, ale obrany Slovana.

V Bratislave diváci videli perfektný zápas, belasí boli aktívni, hralo sa parádne, no s chybami v belasej obrane. Baranka päť minút pred koncom druhej tretiny v strede klziska stratil puk, Lokomotiv sa dostal do protiútoku a Galimov trafil presne k pravej žrdi. Belasí tlačili, hostia dávali góly.

V tretej tretine to bolo jednoznačné, belasí súpera rozdrvili čo sa aktivity týka, no gól nedali. Najväčšie šance mal Surový z otočky a Vondrka, ktorý aj prekonal gólmana, no puk neskončil v bránke. Na posledné dve minúty sa Bratislavčania pustili do power play bez brankára a Jaroslavľ prázdnu bránku využil na strelenie tretieho gólu. To už rozzúrilo aj divákov, ktorí dovtedy neúnavne povzbudzovali, začali pískať, skandovať "My chceme Slovan" a mnohí zo štadióna predčasne odišli. Zúfalosť si navyše belasí po záverečnom hvizde vybili drobnou potýčkou s hráčmi súpera.

Slovan Bratislava - Lokomotív Jarosľavľ 1:3 (1:0, 0:2, 0:1)

Góly: 7. Nedorost (Nagy, Murley) - 26. Konkov (Thornberg), 35. Galimov (Višňevský, Apalkov), 59. Averin

SLOVAN: Backlund - Sersen, Mihálik, Brejčák, Baranka, Štajnoch, Sigalet - Jeglič, Tičar, Vondrka - Nagy, Nedorost, Ružička - T. Rachůnek, Surový, Bartovič - A. Šťastný, Murley, Ölvecký

LOKOMOTIV: Sanford - Jakovlev, Kronwall, Holös, Vasiljev, Pašnin, Gorochov, Ľjubuškin, Višnevskij - Plotnikov, Apalkov, Averin - Thörnberg, Novotný, Koňkov - Galimov, Platt, Kapustin - Korškov, Gračjov, Musatov

Vylúčení: 6:7 na 2 min, využitie presiloviek: 1:1, strely na bránku 29:23. Pred 9235 divákmi rozhodovali: Kulakov, Rogačov (obaja Rus.).

Hokejisti Slovana Bratislava odštartovali v utorok o 19:00 h po prvý raz v sezóne v belasých dresoch štvorzápasovú domácu sériu. V dueli proti Lokomotivu Jaroslavľ, ktorý je pre Slovákov navždy výnimočný, keďže tu hral Pavol Demitra pred smrťou, sa do bránky postavil parádne chytajúci gólman Johan Backlund.

Švédsky gólman odchytal posledné zápasy vo veľkom štýle, v dvoch stretnutiach inkasoval len jeden gól z hry a štatistiky hovoria o neuveriteľnej úspešnosti 98,2 percenta zásahov. Švéda vyhlásili v Moskve za najlepšieho brankára KHL v uplynulom týždni. V obrane stále chýba zranený Tomáš Starosta, v útoku sa do zostavy belasých po dlhodobom zranení vracajú Matt Murley a Peter Ölvecký.

Americký útočník vynechal pre zranenie nohy až dvanásť zápasov, reprezentačný útočník to mal ešte horšie a dnes nastúpi len na siedmy zápas v sezóne. V zostave Slovana chýba dnes pre chorobu Tomáš Netík. Do zostavy sa nezmestil Mário Bližňák a opäť nie Kurtis Foster, ktorý prišiel do Slovana ako veľká posila a nepresvedčil vedenie ani trénera. Dnes trénuje s juniormi a sám nevie, čo bude nasledovať.

Slovan hral posledné zápasy na tripe dobre, fanúšikov teší skutočne zlepšená hra predovšetkým v obrane a výborný Backlund. Slabinou Slovana je však neschopnosť strieľať góly, záhadou je, prečo sa im darí viac u súperov ako doma pred skvelými fanúšikmi.

V druhom utorkovom dueli KHL Medveščak Záhreb zvíťazil nad Viťazom Podoľsk 3:1.

Medveščak Záhreb - Viťaz Podoľsk 3:1 (0:1, 2:0, 1:0)
Góly: 36. Glumac (Andrew Murray, Bjorkstrand), 38. J. Wright (E. Hedberg, Trotter), 60. Glumac - 6. Vereščagin (Kučerjavenko, A. Koroľov)

Viac o téme: Lokomotiv Jaroslavľ HC Slovan Bratislava Johan Backlund
  • Zdroj: kt; Športky