VIDEO Rimania zápas v Bergame, Juventus suverénne triumfoval v Laziu

Radja Nainggolan a Miralem PjanicRadja Nainggolan a Miralem Pjanic Zdroj: SITA

RÍM - V sobotňajšom úvodnom zápase 12. kola talianskej Serie A vyhral AS Rím na trávniku Atalanty Bergamo 2:1. Domáci síce viedli už od 1. minúty po góle Maximiliana Moraleza, ale hostia ešte do polčasu otočili po zásahoch Adema Ljajiča a Radju Nainggolana. "Vlci" majú na konte 28 bodov, teda o tri menej ako vedúci Juventus Turín. Ten vo večernom súboji zdolal Lazio Rím hladko 3:0.

Domáci sa dostali do vedenia nad AS už v 57. sekunde, keď sa trafil Maxi Moralez. Ešte počas prvého polčasu ale zariadil obrat srbský útočník Adem Ljajić, ktorý najprv prešiel cez troch súperov a strelou z diaľky vyrovnal, následne potom pripravil podobný gól pre Radja Nainggolana.

Večer bude AS výnimočne na diaľku fandiť vo šlágri proti Juventusu svojmu mestskému rivalovi Laziu. V tomto kole je tiež na programe milánske derby medzi AC a Interom, ktoré sa odohrá v nedeľu.

Atalanta Bergamo - AS Rím 1:2 (1:2)
Góly: 1. Moralez - 23. Ljajič, 42. Nainggolan, ČK: 90.+ Boakye (Atalanta)

Lazio Rím - Juventus Turín 0:3 (0:1)
Góly: 24. a 64. Pogba, 55. Tevez, ČK: 70. Padoin (Juventus)

Viac o téme: Juventus Turín AS Rím