Neuveriteľný zápas na Slovane: Bitka, kuriózne góly, nečakaný verdikt Rusov a prehra

Jonathan Sigalet a Olegi Gubin v pästnom súbojiJonathan Sigalet a Olegi Gubin v pästnom súboji Zdroj: SITA

BRATISLAVA - Na Slovane sa diali v stretnutí proti Sibiru Novosibirsk veci a kto na zápas plný emócií neprišiel, môže ľutovať. Skvelý hokej, ale zaujala aj bitka medzi deviatimi hráčmi, práca pre videorozhodcu kuriózne góly aj kratšia prvá tretina. Kým všetko podstatné sa udialo v prvej tretine, v tej druhej dal Novosibirsk dva góly a rozhodol o zápase. Tretia tretina veľa vzrušenia nepriniesla.

Hokejisti Slovana začali v dueli proti Novosibirsku, ktorý nemal favorita nebojácne, púšťali sa do šancí a tvorili hru, no inkasovali ako prví - v 13. min dostal Šumachov gól do bránky až po tom, ako bola konštrukcia posunutá. Belasí protestovali, no rozhodcovia po dlhej porade gól uznali a svoje rozhodnutie nemusia vysvetľovať - zdá sa, že situáciu vyhodnotili ako technický gól za úmyselné posunutie bránky.

Vzápätí prišlo vyrovnanie po kurióznom góle, gólman Sibiru si puk vrazil do bránky po tom, čo Nedorost poslal do šance Vondrku. Gól pripísaný prvému menovanému.

V poslednej päťminútovke boli diváci svedkami poriadnej bitky na ľade, keď na zemi zostal ležať zostrelený hráč hostí Gubin, ostatní sa pustili do seba. Sessen poslal na mantinel súpera a Rusi sa ho rozhodli pomstiť. Sigalet po bitke ešte burcoval divákov, Gubin napokon otrasený v rukách lekárov a hostia s presilovkou na 5 minút.

Belasí sa ešte v oslabení dostali pred Koskinena, Surový to v protiútoku skúšal po zemi a gólman puk zastavil na čiare - práca pre videorozhodcu, ktorý gól napokon uznal - 2:1. Zaujalo aj nezvyčajné rozhodnutie ruských arbitrov, ktorí prvú tretinu ukončili o 19 sekund skôr a hráčov poslali do šatne. Dohrávavku naplánovali na úvod druhej časti. Cez prestávku putoval Ladislav Nagy na RTG vyšetrenie, ktoré vylúčilo zlomeninu ruky, no v piatok hviezdny strelec nenastúpi.

Po prvej tretine sa priebežne tešili belasí, no za desať minút druhej časti akoby nastal útlm a Sibír vývoj zápasu otočil dvoma gólmi - najprv sa v 25. min presadil Enlund a v 28. Monja. Celkovo sú diváci svedkami zápasu plného emócií, v ktorom hráči dohrávajú súboje naplno a tie sa často končia nervozitou a náznakmi bitky medzi súpermi. Belasí majú pre trest a zranenia málo obrancov, proti Novosibirsku si odkrútil premiéru aj mladý Luža.

Kým prvá tretina sa naťahovala, druhá a tretia časť plynuli podstatne rýchlejšie - v tretej dvadsaťminútovke vývoj zápasu velil Slovanu vyrovnať, ale to sa belasým nedarilo, problém mali prejsť cez modrú do pásma a Sibir sa nestiahol, ale z brejkov sa snažil zvýšiť stav. V závere dostal Slovan presilovku, odvolal brankára, no aj z veľkého tlaku gól nedal a prehral.

Slovan Bratislava - Sibir Novosibirsk 2:3 (2:1, 0:2, 0:0)

Góly: 17. Nedorost, 20. Surový (Bartovič) - 13. Šumakov (Sannikov), 25. Enlund (Kugryšev, Hersley), 28. Monja (Kopejkin, Mamašev)

Strely na bránku: 33:25. Pred 9681 divákmi rozhodovali Kiseľov, Ščeňov - Gordenko, Tomilov. Vylúčení: 3:7 na 2 min, navyše Sersen 5 min+DKZ za vrazenie, Sigalet 5 min za hrubosť, Štajnoch 10 min za nešportové správanie - Konev 10 min za nešportové správanie, Gubin 5 min za hrubosť, využitie presiloviek 1:1, góly v oslabení 1:0.

SLOVAN BRATISLAVA: Backlund - Sersen, Sigalet, Foster, Baranka, Štajnoch, V. Mihálik, 21. Luža - Nagy, Surový, Bartovič - Netík, Nedorost, Vondrka - Jeglič, Tičar, Hudáček - Šťastný, Bližňák, T. Rachůnek

SIBIR NOVOSIBIRSK: Koskinen - Alexejev, Hersley, Mamašev, Ožiganov, Gimajev, Ignatovič, Konev - Kugryšev, Koskiranta, Enlund - Monja, Bobrov, Kopejkin - Sannikov, Gubin, Šumakov - Šalunov, Vorošilo, Butuzov

Viac o téme: Ladislav Nagy Sibir Novosibirsk HC Slovan Bratislava Petri Matikainen Tomáš Rachůnek
  • Zdroj: kt; Športky