VIDEO Brazílčan Luiz Adriano pri deštrukcii BATE vyrovnal rekord Messiho, Porto zdolalo Bilbao

Hector Herrera a Ander Iturraspe v súboji o loptuHector Herrera a Ander Iturraspe v súboji o loptu Zdroj: SITA

BORISOV - Zdrvujúcu prehru svoju tímu videli diváci v Borisove, kde Šachtar v zápase H-skupiny triumfoval nad BATE Borisov. Ukrajinský šampión "zničil" svojho súpera šiestimi gólmi už v prvom polčase, pričom až štyrikrát sa zapísal do streleckej listiny Luiz Adriano.

Koncert brazílskeho útočníka pokračoval aj v druhom dejstve, keď v 82. minúte z penalty pridal piaty gól v dueli a vyrovnal rekord argentínskeho kanoniera Lionela Messiho. Obaja sú jedinými hráčmi, ktorí v jednom zápase skupinovej fázy dosiahli päť gólov.

V druhom súboji H-skupiny FC Porto vo svojom jubilejnom stom zápase v súťaži zdolalo Bilbao 2:1 a vedie tabuľku skupiny H.

H-skupina:

BATE Borisov (Biel.) - Šachtar Doneck (Ukr.) 0:7 (0:6)
Góly: 11. Alex Teixeira, 28., 36., 40., 44. a 82. Luiz Adriano (prvý a piaty z pok. kopu), 35. Douglas Costa, ŽK: 27. Černik, 80. Mladenovič - 88. Luiz Adriano, rozhodoval: Bebek (Chor.)

BATE: Černik - Chaguš, Poľakov, Tubič (46. Gajdučik), Mladenovič - Jablonskij, Lichtarovič (46. Alexievič) - Gordejčuk, Karnickij, A. Voloďko - Signevič (75. Baga)

Doneck: Piatov - Srna, Kučer , Rakickij, V. Ševčuk - Fernando (46. Fred), Stepanenko - Douglas Costa (46. Marlos), Alex Teixeira, Taison (46. Bernard) - Luiz Adriano

FC Porto (Portug.) - Athletic Bilbao (Šp.) 2:1 (1:0)
Góly: 45. H. Herrera, 75. R. Quaresma - 58. Guillermo, ŽK: 22. Maicon Pereira, 59. Danilo - 29. San José, 59. M. Susaeta, 65. Mikel Rico, 86. Gurpegi, rozhodoval: Skomina (Slovin.)

Porto: Fabiano - Danilo, Maicon Pereira, Martins Indi, Alex Sandro - H. Herrera, Casemiro (71. R. Quaresma), Brahimi - Quintero (64. Neves), Jackson Martínez, Tello (82. O. Torres)

Bilbao: Iraizoz - De Marcos, Etxeita, Laporte, Balenziaga - San José (46. Muniain), A. Iturraspe - Guillermo, Mikel Rico (73. Gurpegi), M. Susaeta - Aduriz (46. Etxebarria)