VIDEO Juventus senzačne stratil prvé body s posledným Sassuolom, AS Rím tromi gólmi zostrelil Chievo

Paul Pogba a Francesco Magnanelli v súboji o loptuPaul Pogba a Francesco Magnanelli v súboji o loptu Zdroj: SITA

RÍM - Futbalisti Juventusu prišli v talianskej lige prvýkrát o body. V siedmom kole prekvapivo remizovali so Sassuolom a po remíze 1:1 vedú tabuľku o bod pred AS Rím. Tomu sa naopak po prehre z minulého kola práve s lídrom z Turína podarilo vrátiť na víťaznú vlnu a jasne zdolať Chievo Verona 3:0.

Sassuolo išlo do súboja s Juventusom z posledného miesta, ale doma jasného favorita skoro zaskočilo. V 14. minúte otvoril skóre Simone Zaza strelou z prvej. "Stará dáma" rýchlo vyrovnala, keď sa šesť minút nato presadil z hranice pokutového územia vydarenou strelou Paul Pogba po pristrčení od Téveza.

Ďalší gól už ale obhajca titulu nepridal a prišiel o stopercentnú bilanciu. V nervóznom závere dostal červenú kartu za protesty záložník Juventusu Simone Padoin, aj keď bol medzi náhradníkmi.

AS si zabezpečil pokojné víťazstvo počas prvej polovice. v štvrtej minúte otvoril skóre hlavou po rohovom kope Mattia Destro a o dvadsať minút neskôr sa trafil tvrdou ranou z uhla Adem Ljajić. V 33. minúte uzavrel skóre z pokutového kopu Francesco Totti.

AS Rím - Chievo Verona 3:0 (3:0)
Góly: 4. Destro, 25. Ljajič, 33. Totti (z pok. kopu)

Sassuolo - Juventus Turín 1:1 (1:1)
Góly: 13. Zaza - 19. Pogba, ČK: 90.+ Padoin (Juventus)

Viac o téme: Juventus Turín AS Rím Chievo Verona Sassuolo
  • Zdroj: SITA, ČTK, TASR