Fantastické ofenzívne divadlo Slovana: Rigu rozstrieľal piatimi gólmi!

Rok Tičar, Tomáš Starosta, Žiga Jeglič, Ján Brejčák a Libor Hudáček oslavujú gól SlovanaRok Tičar, Tomáš Starosta, Žiga Jeglič, Ján Brejčák a Libor Hudáček oslavujú gól Slovana Zdroj: SITA

BRATISLAVA - Hokejistom Slovana Bratislava sa podaril zopakovať úspech z úvodu sezóny, keď triumfovali už v treťom zápase v rade. V stredajšom dueli Kontinentálnej hokejovej ligy si poradili s hokejistami Dinamo Riga 5:1.

Úvod zápasu zachytili lepšie lotyšskí hokejisti, ktorý si dokázali vypracovať dve dobré gólové príležitosti, ale v bráne stál pozorný Janus. Potom však prišli dva bleskové góly slovanistov. Po nádhernej akcii slovinského dua poslal do vedenia bratislavských hokejistov Jeglič. O pár sekúnd sa do zakončenia dostal Vondrka. Ten sa dobre uvoľnil od obrancu a prekonal gólmana Edgarsa. V 14. minúte smeroval na trestnú lavicu slovenský hokejista v službách Dinama Milan Jurčina. Belasí svoju šancu na zvýšenie vedenia dokonale využili, ďalší gól si pripísal Vondrka. Oslabenie prinieslo v poslednej minúte prvej tretiny ďalší presný zásah. Po prihrávke Nagya sa strelecky zapísal aj Murley. Prvá tretina skončila s priaznivým skóre 4:0 pre domácich.

Druhá tretina priniesla niekoľko nebezpečných brejkov, hlavne na strane Rigy, čo sa odzrkadlilo aj v pomere striel 18:5 pre hostí. Slovanisti ale mali v bráne bezchybného Janusa. Ten si zaslúžene dokráčal pre druhé ocenenie v rade pre najužitočnejšieho hráča zápasu. Zaskvel sa niekoľkými fantastickými zákrokmi, ktorými zmaril stopercentné šance hostí. Úspešne zasiahnuť sa mu nepodarilo iba 17 sekúnd pred koncom druhej dvadsaťminútovky, keď puk za jeho chrbát poslal Videll.

V záverečnej tretine sa dostávali bratislavskí hokejisti pomerne často na trestnú lavicu. Rozhodcovia poslali na trestnú lavicu Brejčáka, Ölveckého a Baranku. Lotyšom sa našťastie nepodarilo skórovať. Štyri minúty do konca zápasu sa stihol zapísať do streleckej listiny ešte Hudáček, ktorému nabil Tičar. Záver už žiadne góly nepriniesol, a tak si belasí pripísali tretiu výhru za sebou.

Slovan Bratislava - Dinamo Riga 5:1 (4:0, 0:1, 1:0)
Góly: 4. Jeglič (Tičar, L. Hudáček), 4. Vondrka (Murley, L. Nagy), 16. Vondrka (Murley), 18. Murley (L. Nagy), 56. L. Hudáček (Tičar, Jeglič) - 40. Videll (Darziňš, M. Redlihs)
Vylúčení: 7:2 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 1:0, rozhodovali: Komarov, Safiullov - Parfionov, Sysujev (všetci Rus.), 8611 divákov

Slovan: Janus - Sersen, Baranka, Sigalet, Štajnoch, Starosta, J. Brejčák - L. Nagy, Murley, Vondrka - Netík, Surový, Bartovič - Jeglič, Tičar, L. Hudáček - Ölvecký, A. Šťastný, Lunter

Riga: Sedláček (21. Masalskis) - K. Redlihs, Cibulskis, Genoway, Pujacs, Jurčina, Sotnieks, od 30. min Augstkalns - M. Redlihs, Videll, Darziňš - Skvorcovs, Sčastlivyj, Marcel Hossa - Indrašis, Bičevskis, Meija - Cipulis, Upitis, Bukarts

Petri Matikainen, tréner Slovana: "Vedeli sme veľmi dobre aký skvelý zápas zahrala Riga v Helsinkách a dobre sme sa na nich pripravili. Začali sme vo veľmi dobrom tempe, presne sme si prihrávali a hlavne sme premenili naše šance. S prvou tretinou som spokojný, ale druhú tretinu sme hrali zle. Musíme sa naučiť hrať za stavu, aký bol po prvej tretine, nie sme na to zvyknutí. Boli sme príliš pasívni a dostali sme gól, ktorý ešte mohol zmeniť výsledok zápasu. V tretej sme hrali už dobre, zvládli sme tri oslabenia a vďaka nim sme sa dostali späť do zápasu. Som šťastný za výhru. Bol to veľmi pekný hokejový večer."

Artis Abols, tréner Dinama Riga: "Dnes sme mali veľmi zlý štart do zápasu. Prvé tri chyby znamenali tri góly. V oslabení sme dostali gól na 4:0 a už bolo veľmi ťažké to otočiť. Na druhej strane sme mali veľmi veľa možností, ktoré sme nevyužili. Dali sme iba jeden gól, no pokojne to mohlo byť 4:4. V 3. tretine sme boli už unavení."

Viac o téme: HC Slovan Bratislava Dinamo Riga
  • Zdroj: Športky; TASR; SITA