Skvelý Jurčo spečatil víťazstvo Detroitu gólom do prázdnej bránky

Obranca Toronto Maple Leafs Jake Gardiner (51) a Tomáš Jurčo (Detroit Red Wings, 26) bojujú o puk v druhej tretine zápasu.Obranca Toronto Maple Leafs Jake Gardiner (51) a Tomáš Jurčo (Detroit Red Wings, 26) bojujú o puk v druhej tretine zápasu. Zdroj: SITA

NEW YORK - Slovenský hokejista Tomáš Jurčo pomohol jedným gólom k víťazstvu Detroitu nad Torontom v prípravnom zápase NHL. Dvadsaťjedenročný krídelník 84 sekúnd pred koncom duelu pri power play súpera poslal puk do prázdnej bránky hostí a spečatil tak triumf domácich Red Wings 3:0.

Jurčo strávil na ľade vyše 14 minút a na bránku Maple Leafs vyslal celkovo tri strely. V útoku si zahral s krajanom Tomášom Tatarom, ktorý odohral 16:35 min a rovnako ako Jurčo si pripísal do štatistík jednu plusku.

Zo Slovákov sa v noci na utorok predstavil ešte Marko Daňo, jeho Columbus vyhral v Nashville takisto 3:0. Mladý slovenský útočník sa počas takmer 13 odohratých minút prezentoval tromi streleckými pokusmi.