VIDEO Jurčinov premiérový gól v KHL s prívlastkom víťazný, skórovali aj Hossa a Haščák

Gólové oslavy hokejistov Dinamo RigaGólové oslavy hokejistov Dinamo Riga Zdroj: facebook Dinamo Riga

MOSKVA - Slovenskí hokejisti Milan Jurčina a Marcel Hossa sa gólovo presadili pri utorňajšom triumfe Dinama Riga v KHL nad Atlantom Mytišči v pomere 4:2. Kým pre Hossu to bol tretí presný zásah v sezóne, Jurčina sa z neho radoval premiérovo nielen v drese lotyšského klubu, ale v rámci svojej krátkej, len osemzápasovej kariéry v nadnárodnej súťaži.

Gólová chvíľa skúseného beka prišla v 40. minúte. Po odsedení si dvojminútového trestu naskočil na ľadovú plochu, pozabudnutý na útočnej modrej dostal ideálnu prihrávku do nájazdu od Upitisa a zvýšil na 3:1. Práve jeho presný zásah sa počítal ako víťazný. Za stretnutím však dal gólovú bodku jeho krajan Marcel Hossa, ktorý v 48. minúte v presilovke zvýšil náskok domácich.

Ani gól Marcela Haščáka nepomohol Amuru Chabarovsk k bodom v utorňajšom stretnutí KHL. Tím z Ďalekého východu prehral na ľade AK Bars Kazaň 1:3, hoci od 10. minúty viedol zásluhou presného zásahu slovenského reprezentanta.

Po dvoch víťazstvách si ďalšiu prehru pripísali hokejisti Admiralu Vladivostok. Zverenci Dušana Gregora viedli v 35. minúte na ľade SKA Petrohrad už 3:0, no zápas napokon nedotiahli do víťazného konca. V ďalšom priebehu stretnutia mierili presne už len domáci a nepriaznivé skóre otočili vo svoj prospech na konečných 4:3.

Hráči Metallurgu Magnitogorsk zdolali na domácom ľade Sibir Novosibirsk 2:1. Tesný triumf obhajcu Gagarinovho pohára, ktorý priebežne figuruje na čele tabuľky nadnárodnej súťaže, zariadil dvoma gólmi český útočník Jan Kovář.

Dinamo Minsk pod taktovkou slovenského kouča Ľubomíra Pokoviča triumfovalo na klzisku Torpeda Nižnij Novgorod 2:1 po predĺžení, dvojgólovým hrdinom bol Dmitrij Meleško.

Avtomobilist Jekaterinburg - Metallurg Novokuzneck 2:3 (0:3, 0:0, 2:0)
Góly: 48. Simakov (Viklund, Lepistö), 57. Brulé (Petružálek) - 2. M. Plotnikov (Kosourov, Stoa), 4. Kurepanov (T. Rachůnek), 13. D. Maľcev (Lashoff, Malinovskij)

Metallurg Magnitogorsk - Sibir Novosibirsk 2:1 (1:0, 0:1, 1:0)
Góly: 19. Jan Kovář (Ch. Lee, Zaripov), 52. Jan Kovář (Birjukov) - 25. Butuzov (Viktor Bobrov)

Salavat Julajev Ufa - Dinamo Moskva 2:4 (2:0, 0:3, 0:1)
Góly: 7. D. Makarov (D. Siomin, A. Kutuzov), 12. A. Gluchov (Alexander Stepanov, Slepyšev) - 22. A. Tereščenko (Derľuk, Korjagin), 29. A. Tereščenko (Babenko), 38. Gorovikov (Daugaviňš, Pestuško), 60. K. Volkov (Jalasvaara)

Jugra Chanty-Mansijsk - Traktor Čeľabinsk 3:4 po sam. nájazdoch (2:1, 1:0, 0:2 - 0:0, 0:1)
Góly: 2. Jacenko (Čibisov, Filatov), 4. Buľanskij (Magogin, Sitnikov), 39. L. Kašpar (Želdakov) - 16. Glinkin (Aťušov, Andrej Popov), 43. Gubarev (A. Kosticyn), 55. Martin Růžička (Bulis), rozhodujúci sam. nájazd A. Kosticyn

Ak Bars Kazaň - Amur Chabarovsk 3:1 (1:1, 2:0, 0:0)
Góly: 12. Varnakov (Pesonen, Malychin), 32. Azevedo (S. Kosticyn, I. Nikulin), 35. Varnakov (Malychin, Pesonen) - 10. MARCEL HAŠČÁK (Niinimäki)

CSKA Moskva - Lada Togliatti 3:0 (0:0, 1:0, 2:0)
Góly: 34. Telegin (Mišarin), 46. Prochorkin (Arťuchin, Muršak), 56. A. Radulov (S. Da Costa)

Severstaľ Čerepovec - Neftechimik Nižnekamsk 2:3 po sam. nájazdoch (0:1, 1:1, 1:0 - 0:0, 0:1)
Góly: 31. Zemčenko (tr. str.), 47. D. Kagarlickij (Almqvist, Černov) - 15. Andrej Stepanov (Truňov, M. Žukov), 40. Chochriakov (Alševskij), rozhodujúci sam. nájazd Truňov

Torpedo Nižnij Novgorod - Dinamo Minsk 1:2 po predĺžení (0:0, 1:1, 0:0 - 0:1)
Góly: 36. Nokelainen (A. Makarov, Dmitrij Kazionov) - 26. Meleško (Šinkevič, Kulakov), 64. Meleško (Kulakov)

Jokerit Helsinki - Víťaz Podoľsk 3:4 (2:1, 0:2, 1:1)
Góly: 12. N. Hagman (Aaltonen, Karalahti), 15. Aaltonen (Gunderson. N. Hagman), 50. N. Hagman (N. Kapanen, Ohtamaa) - 12. A. Koroľov (Soloduchin, Kokšarov), 27. Kempe (A. Grišin, Grebeškov), 29. R. Horák (Grebeškov, Kempe), 52. Mamin (Šackij, Makejev)

SKA Petrohrad - Admiral Vladivostok 4:3 (0:1, 2:2, 2:0)
Góly: 36. Panarin (Dadonov), 37. V. Tichonov (I. Kovaľčuk, Kutejkin), 45. P. Thoresen (A. Belov, Červenka), 46. Alexandrov (Ponikarovskij, Kablukov) - 18. K. Sokolov (Bergfors), 25. Gynge, 35. Bergfors (Gynge)

Dinamo Riga - Atlant Mytišči 4:2 (1:1, 2:0, 1:1)
Góly: 16. Darziňš (K. Redlihs, Cibuľskis), 25. G. Skvorcov, 40. JURČINA (Upitis), 48. MARCEL HOSSA (Sčastlivyj, Genoway) - 2. I. Radulov (Dyblenko, M. Gluchov), 48. O. Němec (Šmeľov)

Viac o téme: Milan Jurčina Dinamo Riga
  • Zdroj: SITA, TASR