Slovan bez kouča Čadu prehral: S Országhom na lavičke dostal od CSKA štyri góly

Brankár Johan Backlund, Patrick White a Jan Muršak pred bránkou SlovanaBrankár Johan Backlund, Patrick White a Jan Muršak pred bránkou Slovana Zdroj: SITA

BRATISLAVA - Po troch víťazstvách v úvode sezóny prišla už štvrtá prehra hokejistov Slovana v rade. S CSKA Moskva prehrali Bratislavčania v KHL 1:4, prvý raz bez trénera Rostislava Čadu a pod vedením dočasného kouča Vladimíra Országha. Belasým chýbal najlepší strelec Ladislav Nagy, ktorý pred zápasom utrpel zranenie v hornej časti tela. Najbližšie hrajú slovanisti zápas v stredu, opäť doma, proti Medveščaku Záhreb, nad ktorým v úvode sezóny vyhrali. Slovan bol moskovskému tímu vyrovnaným súperom herne, no chýbalo mu viac šťastia v zakončení a obozretnosti v obrane.

Parádny hokej od úvodu, hostia z Moskvy mali síce mierne navrch, no do šancí sa dostávali aj slovanisti. Slovan inkasoval už v 6. min, no rozhodcovia gól pre postavenie hráča v bránkovisku neuznali. V 14. min však hostia s nápisom CSKA na drese udreli a Backlund ani nevie ako inkasoval. Už mal pocit, že puk prikryl, no dostal sa do bránky.

Backlund belasých napriek inkasovanému gólu viackrát podržal, dve a pol minúty pred koncom tretiny sa blysol parádnym zákrokom v páde.

Druhý gól CSKA

V prvých sekundách druhej tretiny mal obrovskú šancu Jeglič v drese Slovana, trafil však iba žrď takmer prázdnej bránky. Druhá tretina patrila belasým, predvádzali krásne akcie, no nemali šťastie v zakončení, nevychádzali im kombinácie a finálne prihrávky. Potvrdilo sa povestné nedáš-dostaneš, hostia sa dostali pred bránkou Slovana k puku a Stas prestrelil Fostera i Backlunda - 0:2.

Belasí útočili, predvádzali parádne akcie, no nevychádzala im koncovka, napriek tomu boli súperovi štatisticky vyrovaní. Viackrát sa blysol aj góman Galimov. Belasým sa obrovský tlak vpredu vyplatil, snahu pretavil do doslova vybojovaného gólu Vondrka, ktorý našiel miesto medzi betónmi Galimova strelov z ľavej strany útočného pásma.

Nestranný divák sa krásnemu gólu potešil už o pár sekúnd, do protiútoku sa dostal Radulov, keď prihrávku Grigorenka zdvihol pod brvno.S nadnesením by sa dalo povedať, že hráči CSKA sa akoby rozhodli zrušiť nabudených slovanistov, už o ďalších pár sekúnd akoby znenazdajky pridal štvrtý gól zdiaľky Grigorenko.

Slovan Bratislava - CSKA Moskva 1:4 (0:1, 0:2, 1:2)

Góly: 48. Vondrka - 14. Muršak (Prochorkin, Arťuchin), 29. Stas (Denisov, Muršak), 50. A. Radulov (Grigorenko, S. Da Costa), 52. Grigorenko

Vylúčení: 3:3 na 2 min, Pred 10 055 divákmi rozhodovali Zacharenkov (Rus.) a Rönn (Fín.). Strely na bránku 25:30. Vyhraté buly 20:38

Slovan: Backlund - Sersen, Baranka, Foster, Sigalet, Starosta, Mihálik - Jeglič, Nedorost, Vondrka - Netík, Surový, L. Hudáček - Murley, Bližňák, Bartovič - P. White, Tičar, A. Šťastný

CSKA: Galimov - Denisov, Zajcev, Panin, Kiselevič, Bondarev, Mišarin, Jegoršev - Radulov, Da Costa, Grigorenko - Arťuchin, Prochorkin, Muršak - Telegin, Stas, Andronov - Žafjarov, Korotkov, Žarkov - Mamin

Viac o téme: Slovan Bratislava CSKA Moskva Johan Backlund
  • Zdroj: kt; Športky; SITA