VIDEO Proti slovanistom boli žrde: Z Bernu odchádzajú s päťgólovým debaklom

Jan Lecjaks otvoril skóre dueluJan Lecjaks otvoril skóre duelu Zdroj: uefa.com

BERN - Futbalisti ŠK Slovan Bratislava prehrali vo štvrtkovom dueli 1. kola I-skupiny Európskej ligy vo švajčiarskom Berne s domácim tímom Young Boys presvedčivo 0:5 (0:2).

O góly "mladých chlapcov" sa na umelej tráve postarali na Stade de Suisse v prvom polčase český legionár Jan Lecjaks a Renato Steffen, po zmene strán pridali ďalšie tri presné zásahy kapitánovi "belasých" Dušanovi Pernišovi aj Raphael Nuzzolo ako aj striedajúci Adrian Nikci i Guillaume Hoarau. Slovan robil chyby najmä v obrannej činnosti, mal však aj smolu: pokusy Halenára, Grendela i Kolčáka skončili na konštrukcii bránky YB Bern.

Slovenský majster nastúpi v 2. kole I-skupiny EL doma na Pasienkoch vo štvrtok 2. októbra o 19.00 h proti talianskemu tímu SSC Neapol, v ktorého drese účinkuje aj slovenský reprezentant Marek Hamšík.

Young Boys Bern (Švaj.) - ŠK Slovan Bratislava (SR) 5:0 (2:0)
Góly: 5. Lecjaks, 29. Steffen, 63. Nuzzolo, 80. Nikci, 90.+ Hoarau, ŽK: 76. Steffen - 32. Grendel, 60. Kolčák, 89. L. Peltier, 89. Jakúbek, rozhodovali: Kučin - Beľskij, Chodin (všetci Kaz.)

Young Boys Bern: Mvogo - Hadergjonaj, Rochat, von Bergen, Lecjaks - S. Sanogo, Bertone - Steffen (79. Nikci), Costanzo (64. Juja Kubo), Nuzzolo - Afum (70. Hoarau)

Slovan: D. Perniš - Čikoš, Hudák, Gorosito, Kolčák - Grendel (63. Milinkovič), Lásik - K. Mészáros (71. I. Žofčák), Halenár (76. Jakúbek), F. Kubík - L. Peltier

František Straka, tréner Slovana Bratislava "Prehra je úplne zaslúžená, aj keď príliš krutá, keďže sme mali aj svoje šance a trikrát sme trafili žrď. Tento výsledok ma neskutočne mrzí, aj kvôli našim fanúšikom, ktorí za nami vycestovali do Bernu. Zahodili sme za hlavu to, čo sme si veľmi ťažko vybojovali v predkolách Ligy majstrov postupom do skupiny Európskej ligy. Teraz najmä musíme rýchlo nájsť príčiny, prečo k tomu takto prišlo. Verím, že takéto niečo sa už nebude opakovať."

Slovan bez Vitteka, Soumaha, Jablonského, Štefánika a so Žofčákom a Milinkovičom na lavičke náhradníkov začal veľmi zakríknuto. Domáci boli aktívnejší a dvakrát pohrozili defenzívnym radom "belasých". Tá nepracovala spoľahlivo a už v 5. min zákonite prišiel trest: český ľavý obranca Lecjaks sa predral cez Lásika i Hudáka a s pomocou pravej žrde prekonal Perniša - 1:0. Úradujúci slovenský majster sa však spamätal z rýchleho gólu a Halenár bombou opečiatkoval v 17. min ľavú žrď Mvogovej svätyne. Onedlho vyhral stopér Rochat súboj s kapitánom Pernišom, no hlavičkoval len nad jeho bránku. V 28. min chybu v defenzíve hosťujúceho mužstva a následné prečíslenie nevyužil stredopoliar Costanzo. O minútu neskôr však odcentroval Hadergjonaj a Steffen hlavou namieril presne - 2:0. Bratislavský tím mohol odchádzať do kabín na polčasovú prestávku predsa len spokojnejší, ale Grendel napálil v 43. min loptu iba do brvna.

Po zmene strán strelil Halenár v 54. min zblízka kontaktný gól, už predtým však kazašskí arbitri odpískali ofsajd. Potom nevyužil ideálnu príležitosť domáci útočný hrot z Ghany Afum, ale v 63. min nikým neatakovaný Nuzzolo poslal poľahky a s prehľadom loptu do siete hostí - 3:0. Hráči Slovana mali aj smolu, tretíkrát trafili konštrukciu bránky YB Bern: Kolčák trafil pravú žrď. Tréner hostí František Straka poslal na trávnik Milinkoviča i Žofčáka, zníženie nepriaznivého stavu neprichádzalo. Naopak, v 80. min napriahol striedajúci Nikci a jeho Čikošom tečovaná strela skončila po štvrtý raz za Pernišovým chrbtom. Presvedčivé víťazstvo švajčiarskeho tímu na 5:0 ešte prikrášlil striedajúci Hoarau v nadstavenom čase.

Viac o téme: SK Slovan Bratislava Young Boys Bern