Slovenskí mladíci zaskočili lídra zo Zvolena: Dvadsiatka na ľade favorita získala prvé body

Dvadsiatka prekvapujúco získala na ľade Zvolena prvé bodyDvadsiatka prekvapujúco získala na ľade Zvolena prvé body Zdroj: facebook HKM Zvolen

ZVOLEN - Hokejisti HKM Zvolen v stredajšom vloženom dueli 3. kola Tipsport extraligy 2014/2015 nečakane "zakopli" doma so slovenskou reprezentáciou do 20 rokov a podľahli jej 4:5 po samostatných nájazdoch. Zverenci trénera Josefa Tureka v dueli ani raz neviedli, zaostávali 0:1, 1:3 aj 2:4. Pre Zvolen ide po úvodných dvoch víťazstvách o prvú stratu bodov, v tabuľke mu patrí tretie miesto o bod za Popradom a Košicami. "Dvadsiatka" získala prvé dva body v sezóne.

Napriek výborným výkonom domáceho celku si veľa divákov cestu na  štadión nenašlo. Domáci hráči boli od úvodu aktívnejší, no postupne sa osmelili aj mladíci. V 6. minúte sa stala kuriózna situácia, hostia síce dosiahli gól Koyšom, no hlavný rozhodca ho najprv neuznal a pokračovalo sa v hre skoro päť minút bez prerušenia. Následne po dohovore s videorozhodcom gól uznal a čas sa musel vrátiť späť. Hneď na to hrali hostia presilovku a Petráš mohol zvýšiť na 2:0. V 9. minúte pri ďalej presilovke hostí nepochodil pred Orčíkom Fekiač. V 11. minúte vyrovnal tvrdou strelou Bagin. V 15. minúte posunul hostí opäť do vedenia krásnou strelou od modrej Pavúk. V 17. minúte mohol po prieniku vyrovanať Ďaloga, no Godla bol proti.

Druhú tretinu začali lepšie domáci a v 24. minúte nebol ďaleko od vyrovnania Puliš. Na konci 25. minúty domáci Chovan prešiel cez celé ihrisko no v závere svojho prieniku bol faulovaný. Nariadené trestné strieľanie však nepremenil. Domáci naďalej búšili do súpera a v 28. minúte mal vyrovnanie na hokejke Brabenec. v 31. minúte sedel na trestnej lavici domáci Jurík a v čase, keď skočil na ľad prepálil tretíkrát domáceho brankára Sukeľ. V 34. minúte mohol znížiť aktívny Puliš, no nepochodil a po ňom neuspel ani Obdržálek. Domácim to vyšlo až v 35. minúte, keď Hraško krásne vysunul Chovana, ktorý znížil blafákom na 2:3. V 36. minúte hrali domáci svoju prvú presilovku a Obdržálek trafil ľavú žrď. V 38. minúte fauloval Jurík, bolo nariadené trestné strieľanie aj pre hostí a Briestenský ho s prehľadom premenil. Päťdesiatšesť sekúnd pred klaksónom sa dočkal konečné aj domáci Puliš, keď dorazil Godlom vyrazený puk do siete.

V 43. minúte počas domácej presilovky mohol vyrovnať Bagin. Na ďalšie vyrovnanie mal príležitosť Slovinec Hebar, ale jeho prienik skončil iba na Godlovi. V 48. minúte skoro zaskočil domáceho brankára Skalický. V 50. minúte zahodil samostatný nájazd opäť Hebar a s domácimi to vyrezalo zle. V 52. minúte mohol v prečíslení 3:2 zvýšiť Rehák, no Orčík domácich podržal. V 55. minúte mohol dvakrát po sebe vyrovnať Puliš, ale Godla doslova čaroval. Osemdesiatri sekúnd pred koncom tretiny domáci tréner Turek odvolal brankára a domácim sa podarilo vyrovnať.

Hostia mali v predĺžení 83 sekundovú presilovku 4:3, ale nedokázali ju využiť. Keďže 129 sekúnd pred koncom zahodil šancu domáci Jurík, muselo sa rozhodnúť v samostatných nájazdoch. Jediným úspešným strelcom bol hosťujúci Samuel Petráš a tak si hostia odviezli dva body.

HKM Zvolen - HK Orange 20 4:5 po sam. nájazdoch (1:2, 2:2, 1:0 - 0:0, 0:1)
Góly: 11. Bagin (Brabenec, Puliš), 35. Michal Chovan (L. Jurík, Hraško), 40. Puliš (Brabenec, Bagin), 59. Obdržálek (Bagin, Michal Chovan) - 5. Koyš (Briestenský), 15. Pavúk (Briestenský, Hrušík), 31. Sukeľ (Hrušík), 38. Briestenský (tr. strieľanie), rozhodujúci sam. nájazd S. Petráš
Vylúčení: 6:4 na 2 min, navyše: Rehák (Orange 20) 10 min za nešportové správanie, presilovky a oslabenia: 0:0, rozhodovali: Jura - Jobbágy, Bogdaň, 535 divákov

Zvolen: Orčík - Juraško, Bagin, L. Pokovič, Hraško, Pichnarčík, S. Tomko, T. Varholík, Dervarič - Puliš, Brabenec, Obdržálek - Podkonický, L. Jurík, Michal Chovan - Škvaridlo, Bortňák, Hebar - M. Sloboda, Čanky, Martin Ďaloga

Orange 20: Godla - Hochel, F. Fekiač, Pavúk, Jendroľ, Mendrej, J. Varga, Tábi, Holenda - Koyš, Rehák, Skalický - D. Novák, S. Petráš, Giľák - Danišovský, Kabáč, Galis - Briestenský, Sukeľ, Hrušík

Ivan Černý, asistent trénera Zvolena: "My sme začali ľahkovážne, mali sme v prvej tretine pár šancí, ktoré by extraligový tím ako Zvolen mal premeniť. Potom to už nejde, lebo tak to v športe chodí, že keď sa zle začne pokračuje nervozita. Chýbali nám góly v prvej tretine."

Ernest Borkoš, tréner SR 20: "Z našej strany to bolo jedno vydarené stretnutie, aj z pohľadu výsledkového aj z pohľadu hry, pretože dať štyri góly bolo nad naše pomery. Dnes musím chlapcov pochváliť, statočne bojovali a držali sme sa proti veľkému tlaku. Takéto ťažké stretnutia nás posúvajú vpred. Ešte musím vyzdvihnúť výkon brankára Godlu, ktorý bol dnes základom úspechu."

Dvadsiatka prekvapujúco získala na Galéria fotiek (2) Zdroj: facebook HKM Zvolen

Viac o téme: Tipsport extraliga HKM Zvolen HK Orange 20
  • Zdroj: SITA, TASR