VIDEO Nádherné futbalové divadlo v Parme: Úchvatné góly a neuveriteľný kiks

Jeremy MenézJeremy Menéz Zdroj: SITA

PARMA - Talianska liga síce po korupčných aférach stratila časť kreditu a záujmu top hráčov, avšak futbal sa v nej aj naďalej hrá nadmieru kvalitný. Jeden z najatraktívnejších zápasov za posledné roky ponúkli včera hráči FC Parma a AC Miláno. Fanúšikovia na štadióne neľutovlai, dočkali sa množstva šancí, 9 gólov a nadôvažok aj šokujúci vlastný gól.

Súboj druhého kola Serie A sa skončil víťazstvom hostí z Milána, ktorí domácich prestrieľali 5:4. Zaujali predovšetkým posledné dva góly. Letná posila "rossoneri" Jérémy Ménez, ktorá skórovala dvakrát, zásahom v 79. minúte zvyšovala už na 5:3 a že to stálo za to! Francúzsky krídelník totiž okabátil po nepodarenej malej domov Parmy súperových obrancov, nádherne si obišiel brankára a prekrásnou pätičkou upravil skóre.

Ak si však myslíte, že to bolo všetko, mýlite sa. Drámu ako sa patrí vyrobil v predposlednej minúte obranca Milánčanov Mattia de Sciglio v spolupráci s brankárom hostí. Zadák sa usiloval nestratiť loptu pri autovej čiare, avšak mierne to so silou prihrávky na Diega Lopéza prehnal. Prekvapený bývalý gólman kráľovského veľkoklubu z Madridu už ani nestihol zareagovať a iba nemohúcne sledoval, ako lopta doskackala do jeho siete. Na jeho aj De Scigliovej šťastie sa ale Parme už vyrovnať nepodarilo a Milánčania si tak vezú domov všetky body.

Viac o téme: Ac miláno FC Parma Seria A
  • Zdroj: športky.ks