Slovan po skvelom výkone prehral až po nájazdoch, skvelý Janus vychytal 36 striel súpera

Slovan Bratislava privítal Torpedo Nižnij NovgorodSlovan Bratislava privítal Torpedo Nižnij Novgorod Zdroj: SITA

BRATISLAVA - Hokejový Slovan Bratislava má po troch víťazstvách ďalší bod, s Torpedom Nižnij Novgorod doma prehral 2:3 po samostatných nájazdoch. Hoci prví sa z gólu tešili belasí, celý zápas bol vzácne vyrovnaný a veľmi atraktívny pre divákov. Po prvý raz v sezóne dostal príležitosť v bránke bratislavského tímu Jaroslav Janus a po zápase ho vyhlásili za najlepšieho hráča, lebo kryl 36 pokusov súpera.

Slovan bol od úvodu aktívnejší, súpera zatlačil v jeho pásme a už v 3. min sa presaddil kapitán domácich. Milan Bartovič si potiahol puk po ľavej strane klziska a delovkou prekonal pomedzi betóny gólmana Torpeda.

Belasí pokračovali vo veľkom štýle, hnali ho aj zaplnené tribúny a v 7. minúte využil zlé striedanie súpera Netík, no brankára neprekonal. Vzápätí zostal po tvrdom zákroku hráča ruského tímu na ľade, arbitri nepískali. Domáci naďalej búšili do súpera, ten sa spoliehal len na protiútoky. Diváci sa bavili, hráči predvádzali dobrý hokej.

Následne prišiel na Slovan akoby útlm a belasí v oslabení inkasovali, v 16. min dostal hostia puk do bránky po dorážkach, na ľade sa znova iskrilo pri potýčke Starostu s jedným z hráčov súpera. Gól dal Salminen, Immonen si zatiaľ pripísal aistenciu, O pár minút následne sa už dočkal Immonen, keď presnú prihrávku poslal za Janusa. Belasí tak v priebehu troch minút premrhali náskok nedôrazom v obrane.

V druhej tretine sa domáci snažili o vyrovnanie, v 26. min Rok Tičar bol v parádnej šanci, no trafil len do gólmana ruského tímu. Belasí bojovali, snažili sa o vyrovnanie, no svoju obrovskú kvalitu dokazoval aj súper a ten sa tak ľahko nedal. Diváci by si síce predstavovali parádny náskok svojho tímu, videli však skvelý hokej.

Domáci vyrovnali až 4 minúty pred druhou prestávkou pri početnej výhode o dvoch hráčov, keď sa presadil Nagy. Slovanisti sa rozbehli, hrali s chuťou a minútu pred prestávkou sa na súperovho gólmana rútil Hudáček, no ani on nedal.

V tretej tretine sa naďalej hral skvelý hokej, hoci viac z hry mali hostia, ale hrozili aj belasí. V 7. minúte sa puk po parádnej strele puk dostal za gólmana hostí, no videorozhodca puk v bránke nevidel. S blížiacim sa koncom zápasu ruský tím bojoval stále viac, tri minúty pred koncom tretiny domácich zovrel v pásme akoby hral presilovku. Torpedo v tlaku pribrzdilo vylúčenie Kazionova necelé tri minúty pred koncom, presilovka zostala nevyužitá.

Päťminútové predĺženie so štyrmi hráčmi na každej strane rozhodnutie neprinieslo, Torpedo získalo pol minúty pred koncom presilovku. Pekným semaforom sa počas nej blysol Janus.

V samostatných nájadoch svoj pokus nepremenil Murley, no vzápätí Janus inkasoval. Netík razantne vyrovnal, no Janus bol druhý raz prekonaný. Pokus nepremenil ani Vondrka, po nájazdoch teda vyhrali 3:2 Torpedo Nižnij Novgorod, Slovan má po troch víťazstvách ďalší bod za prehru po nájadzcoch.

Bratislavský tím odštartoval sériu štyroch domácich zápasov v priebehu niečo viac ako jedného týždňa. V zostave dostal pred Backlundom v bránke prednosť Janus, v štvrtom útoku vymenil Whitea uzdravený Bližňák. V obrane stále pauzujú rekonvalescenti Štajnoch a Foster.

Slovan začal sezónu výborne, zo štyroch duelov vyhral tri, z toho dva vonku. Torpedo pod vedením kouča Skudru vyhralo iba jeden z prvých troch súbojov, so štyrmi bodmi mu na západe patrí 6. priečka.

Slovan Bratislava - Torpedo Nižnij Novgorod 2:3 (1:2, 1:0, 0:0 - 0:0) po samostatných nájazdoch

Góly: 3. Bartovič (Baranka, Sersen), 36. Nagy (Sersen) - 16. Salminen (Immonen), 18. Immonen (Salminen). Rozhodujúci nájazd premenil Salminen. Strely na bránku 35:38, vylúčenia 4:8 na 2 min, využitie presiloviek 1:1, vyhrané buly 30:34

Pred 10 055 divákmi (vypredané) rozhodovali Bulanov a Sergajev.

SLOVAN: Janus - Baranka, Sersen, Sigalet, Starosta, Mihálik, J. Brejčák, Luža - Vondrka, V. Nedorost, L. Nagy - L. Hudáček, Surový, Netík - Bartovič, Tičar, Murley - Ölvecký, Bližňák, Jeglič

TORPEDO: Kasutin - Hietanen, Bernackij, Grigorjev, Valentenko, Babčuk, Chomickij, Aliajev - Denis Kazionov, Galuzin, Krasnoslobodcev - Kuľomin, Dmitrij Kazionov, Drugov - Wolski, Immonen, Salminen - Žarkov, Potapov, Nokelainen - Dvurečenskij

Rostislav Čada (tréner Slovana): "Dnes to bolo bojovné stretnutie. Mali sme slabšiu chvíľku v prvej tretine, kde sme inkasovali dva góly. Aj začiatok druhej tretiny sme mali preto nevýrazný. Hlavne fyzickou prácou a bojovnosťou sme sa vrátili do zápasu a chvíľami sme boli lepší ako súper. Trafili sme štyrikrát žŕdku, čo je dôvod, prečo sme dnes nevyhrali. Bohužiaľ, v nájazdoch nám chýbal pre trest náš strelec Laco Nagy."

Peteris Skudra (tréner N. Novgorodu): "Bol to zaujímavý zápas, priniesol všetky prvky moderného hokeja - rýchlosť i tvrdosť. Slovan veľmi dobre začal, desať minút nás tlačil. Potom sme vyrovnali hru, vytvorili si šance, dali dva góly. Stále sa trápime v koncovke. V druhej tretine sme mali veľa vylúčených. V nájazdoch sa ukázalo majstrovstvo našich hráčov."

Viac o téme: Hokej HC Slovan Bratislava Torpedo Nižnij Novgorod
  • Zdroj: SITA, kt; Športky