VIDEO Hamšík s Kuckom pri šťastnom triumfe Neapolu, Inzaghiho víťazná premiéra na lavičke AC

Jeremy Ménez (v strede), Stephan El Shaarawy (vľavo) a Andrea Poli oslavujú gól milánskeho ACJeremy Ménez (v strede), Stephan El Shaarawy (vľavo) a Andrea Poli oslavujú gól milánskeho AC Zdroj: SITA

RÍM - Futbalisti SSC Neapol, ktorí budú súpermi Slovana Bratislava v skupinovej fáze Európskej ligy 2014/2015, zvíťazili v nedeľňajšom úvodnom dueli nového ročníka talianskej Serie A na ihrisku FC Janov 2:1. Za hostí otvoril skóre v 3. min José Callejón, domáci odpovedali ešte do konca prvého polčasu zásluhou Mauricia Pinillu. O troch bodoch pre Neapol rozhodol v nadstavenom čase striedajúci Jonathan de Guzmán. V dueli sa objavili aj dvaja slovenskí reprezentanti Juraj Kucka (Janov) a Marek Hamšík (Neapol). Obaja hrali do 74. minúty.

Futbalisti AC Miláno úspešne vstúpili do nového ročníka v najvyššej talianskej dlhodobej súťaži Serie A. V nedeľňajšom dueli zdolali zverenci debutujúceho trénera Filippa Inzaghiho na domácom ihrisku Lazio Rím 3:1 vďaka gólom Keisukeho Hondu, Sulleya Muntariho a Jérémyho Méneza. Hostia korigovali v 67. min výsledok vďaka vlastnému gólu stopéra "rossoneri" Alexa.

V ďalšom stretnutí medzi Atalantou a Hellasom Verona sa zrodila bezgólová remíza.

AC Cesena - FC Parma 1:0 (1:0)
Gól: 38. A. Rodríguez

FC Janov - SSC Neapol 1:2 (1:1)
Góly: 40. Pinilla - 3. Callejón, 90.+ De Guzmán