VIDEO Mladík vytancoval súperov: Spasil svoj tím a zahral sa na Balotelliho

Elvis Manu po skórovaníElvis Manu po skórovaní

ROTTERDAM - Futbalisti holandského Feyenoordu si cestu za postupom do skupinovej fázy Európskej ligy skomplikovali viac, ako bolo nutné. Okrem toho množstvu ich priaznivcov takmer spôsobili svojim druhopolčasovým výpadkom proti tímu Zarja Luhansk infarkt.

Zástupcovia Eredivisie mali na domácom trávniku po vlastnom góle hráča Luhanska Maksyma Bilyja v 48. minúte už pohodlný trojgólový náskok, no vtedy nepochopiteľne zaspali na vavrínoch. Už o osem minút znížil Malinovskyj a v 71. minúte na 2:3 z pohľadu hostí upravoval spomínaný nešťastník Bilyj. Aby toho nebolo málo, tesne pred koncom Luhansk dokonca vyrovnal, čo vzhľadom na výsledok 1:1 z prvého zápasu posúvalo ďalej ukrajinský celok.

V nadstavenom čase ale prišiel okamih feyenoordského mladíka Elvisa Manuho. Ten si najprv prebral loptu v rohu šestnástky, obtočil sa okolo obráncov, zakrepčil si s ďalším hráčom súpera a chladnokrvne strelil postupový gól. Následne ešte burácajúcich fanúšikov potešil štýlovým napodobnením kulturistických osláv Maria Balotelliho. Feyenoord tak porazil Luhansk 4:3 a zahrá si v skupinovej fáze Európskej ligy.

Viac o téme: Európska liga Gól Feyenoord rotterdam
  • Zdroj: sportky.sk