Slovenskí hokejisti vylepšili výsledok zo Soči: V rozlúčke sa však natrápili s Dánskom

Ján Laco (uprostred) zo Slovenska a Jesper Jensen (vľavo) z DánskaJán Laco (uprostred) zo Slovenska a Jesper Jensen (vľavo) z Dánska Zdroj: SITA

MINSK - Slovenskí hokejisti v poslednom zápase na majstrovstvách sveta doslova vybojovali s Dánskom tesné víťazstvo 4:3 a na turnaji obsadili 9. miesto. Nesplnili tak cieľ, ktorým bol postup do štvrťfinále. Podarilo sa im to isté, čo pred troma rokmi v Bratislave, v poslednom vystúpení zdolali Dánsko, ale s turnajom sa lúčili. Posledný zápas v reprezentácii odohral Miroslav Šatan, pravdepodobne to bol posledný duel na lavičke pre trénera Vladimíra Vůjtka. Slovenskí hokejisti s mladým tímom o dve priečky vylepśili výsledok zo Soči.

Zápas sme sledovali ONLINE.

Góly: 22. Boedker (Green, Christensen), 53. Green, 55. Jensen - 15. Tatar (Valach), 42. Miklík (Viedenský), 54. Viedenský (Miklík, Valach), 55. Tatar

Vylúčení 4:9 na 2 min, navyše Oliver Lauridsen na 10 min za narazenie do hlavy a krku; využitie presiloviek 2:1.

Strely na bránku: 28:26

Zostavy:

DÁNSKO: Nielsen – O. Lauridsen, Kristensen, Larsen, Lassen, M. Lauridsen, J. B. Jensen, Bruggisser – N. Jensen, Madsen, Hansen - Boedker, Green, Christensen – Storm, J. Jensen, Bjorkstrand - M. Poulsen, Staal, Jakobsen

SLOVENSKO: Laco - Sloboda, Ďaloga, Valach, Švarný, Čerešňák, Marinčin - Šatan, Hrivík, Nagy - Tatar, Mikúš, Miklík - Pánik, Marcinko, Haščák - Skokan, Viedenský, Réway

Rozhodcovia: Kaval (USA), Olenin (Rus) - Lederer (Čes.), Semjonov (Est.)

60' Slovensko sa ubránilo. A dosiahlo tretie víťazstvo na turnaji a lúči sa so šampionátom.
60'   Posledná minúta tretiny. Dáni našich zvierajú a koledujú si o vyrovnanie. Je to posledná minúta nášho turnaja? Ak Dáni nevyrovnajú, bude.
59'   Dáni hrajú power play bez brankára. Posledná minúta a pol do konca tretej tretiny.
58'   Dáni bojujú o puk, naša obrana zabudla na Storma. Pozor na chyby!
55' A ďalšie vylúčenie Slovákov, musíme sa brániť.
54' Po buly Jensen pri puku, unikol a znížil na 3:4. V priebehu 32 sekúnd tri góly. Toto sa len tak nevidí.
55' Tatar po veľkej chybe Dánov v strednom pásme zvýšil po nájazde na 4:2. Mal tam aj Miklíka, ale strieľal sám a spravil dobre.
54' Marek Viedenský opäť poslal Slovákov do vedenia. Po krásnom Miklíkovom pokuse videl Viedenského a ten krásne zvýšil.
54' Ďalšia obrovská chyba Valacha, našťastie faul Dánov a bude z toho presilovka našich.
53' Green využil presilovku a vyrovnal. Toto sa nedalo ubrániť, bolo tam strašne veľa striel na Jána Laca, obrancovia doslova nepokrývali útočníkov Dánska. A gól bol vyústením hry.
53' Dáni nás tlačia, zaslúžili by si vyrovnať - objektívne povedané. Pália zdiaľky, pália pred Lacom.
52' Deviaty vylúčený Slovák, za podrazenie v útočnom pásme, tesne pred gólmanom Nielsenom, ide na trestnú lavici náš najmladší hráć Martin Réway.
51'   Opäť chyba našich pri striedaní, Storm sa rútil na Laca a gólman nás opäť zachránil.
50'   Šatan sa vrátil na ľad, vďaka Lacovi sme odolali. Posledných desať minút zápasu.
49'   Dva pokusy Lassena, jedna lízala žrď, druhá delovka bez prípravy do Laca.
48' Dáni hrajú presilovku výborne, zatlačili našich v pásme. Strela skončila v lapačke Jána Laca. Neskúsená obrana pred našim gólmanom robí chyby a to nie len teraz.
48' Kritický pohľad na legendu, ale Šatanovi to dnes nejde. V najnevhodnejšom možnom čase navyše oslabil svoj tím, sedí na trestnej lavici.
47' Prečíslenie našich, Réway dopredu, vľavo mal Šatana, rútili sa na Nielsena, ale nič z toho nebolo.
45' Následne veľká šanca pre Michela Miklíka.
45' Juraj Mikúš vyhral buly, posunul Čerešňákovi, ktorý vypálil a Tatar mal šancu.
42' Náš najproduktívnejší hráč Michel Miklík posiela Slovákov do vedenia - 2:1. Využil presilovku o dvoch hráčov, krásny presilovkový kolotoč našich a Miklík len zdvihol puk a dorazil do bránky.
42' Slovensko si zahrá presilovku o dvoch hráčov. Ďalší vylúčený Dán.
41' Hrá sa tretia tretina. V prvých dvoch boli Dáni komplexne lepším tímom. A naši hráči sa Vladimírovi Vůjtkovi veľmi neodvďačovali za dôveru.
40' Réway to dobre myslel na Tatara, ale prihrával cez troch Dánov. A je po druhej tretine, ktorú Dáni vyhrali 1:0.
40' Rozhodcovia vylučujú za takmer všetko, teraz Lassena poslali za podrazenie na trestnú lavicu.
40' Tatar posunul na Pánika, naši netrafili prázdnu bránku. A následne super zákrok gólmana Nielsena.
39' Boedker, strelec jediného gólu Dánov, si stečoval letiaci puk do vlastnej tváre. A utekal so zranením do kabíny.

Zmätok pred dánskou bránkou, Galéria fotiek (10) Zdroj: SITA
37' Pánik za hrubosť smeruje na trestnú lavicu. Ďalší zo série zbytočných útočných faulov. Šiesta presilovka pre Dánov.
36' Dáni striedali, Peter Čerešňák to využil, dostal sa k puku a unikol až pred gólmana, ale v zložitej pozícii nezvýšil stav.
35' Lauridsen vystrelil a puk prešiel až na Jána Laca.
34'   Zbytočné vášne a súboje. Načo? Je to zbytočné, veď o nič nejde.
33' Marcinko a Jensen na trestnej lavici, vzájomné vylúčenie.
33'   Marcinko a Jensen sa do seba pustili. Haščák sa zapojil do šarvátky, situácia pre tých, ktorí majú radi pästné súboje. Žeby Marcel zabudol na začívané líce? Len aby sa mu rana neotvorila.
32' Slovensko v pásme, skvelo sa uvoľnil Tatar, následne Valachov pokus. Toto bolo od Tomáša Tatara parádne. Následná delovka Petra Čerešňáka od modrej.

Slovenský hrdina, gólman Ján Galéria fotiek (10) Zdroj: SITA

Lán Laco v bránke Slovenska (Foto: SITA)

30'   Šatan to skúsil individuálne, ale puk mu skĺzol z hokejky.
30' Po návrate Valacha z trestnej lavice Marinčin dobre vyviezol puk, nabíjal Pánikovi, ten nestihol spracovať puk a bol z toho ofsajd.
29'   Nepríjemný Jensen pred našou bránkou, Dáni celú presilovku vo svojom útočnom pásme.
28'   Ján Laco musel zasahovať, ale následne slovenský faul - úplne zbytočné hákovanie v podaní nášho hráča v útočnom pásme. Juraj Valach daroval piatu presilovku súperovi.
27'   Marek Ďaloga veľmi dobre zapracoval za bránkou a odstavil dánskych hráčov od príležitosti.
26' Veľká príležitosť pre našich, Čerešňák bez problémov zblokoval strelu.
25'   Marinčin realne zatiaľ dnes najlepším hráčom Slovenska. Zasa ďalší jeho pokus.
22' Marinčin od modrej vypálil a jeho pokus iba do tyčky bránky Dánov. Prekvapivá strela, škoda, že nie o pár centimetrov vedľa.
22' Je vyrovnané. Miklík zastavil dánsku prihrávku, ale puk sa mu zamotal a Boedker bez problémov vystrelil a vyrovnal. Najhoršie strely pre brankárov, keď hráč ani nenaznačil a ešte z otoćky vystrelí.
21' Dáni hrajú presilovku ešte z prvej tretine a teda našim poriadne zavarili.
21' Začala sa druhá tretina
20' Prvá tretina sa skončila. Slováci hrajú nedisciplinovane a nesústredene. Zápas, v ktorom o nič nejde, neznamená, že ho môžu hráči vypustiť.
20' Iba 13 sekúnd pred koncom tretiny štvrté vylúčenie na našej strane. Ďaloga zastavil prenikajúceho Dána a Slovensko môže ďakovať, že rozhodcovia nenariadili trestné strieľanie.
20'   Slováci v poslednej minúte v prečíslení, Réway vystrelil. Stav sa nemení.
19' Slováci nedôrazní, strela v lapačke Jána Laca
17' Dávid Skokan, tretí vylúčený Slovák v dnešnom zápase. A Dáni majú ďalšiu presilovku, vyhrali buly
15' Tomáš Tatar strelil svoj druhý gól na šampionáte a otvoril dnešné skóre zápasu. Výborný hráč sa nevzdal pri strele z diaľky a dopravil puk do bránky sčista-jasna
14' Slováci hrajú doslova ľahkovážne, chyby v obrane a Ján Laco našich na dvakrát zachránil pred útkmi Dánov
11'   Na ľade naša elitná formácia so Šatanom
11'   Príjemne zahraná presilovka našich, mladí hráči mali viacero pokusov.

Ladislav Nagy sa bolestivo Galéria fotiek (10) Zdroj: rtvs
11' Réwayov pokus v presilovke tesne vedľa gólmana Nielsena.
10' Larsen zasiahol hokejkou Ladislava Nagya pod rebrá, akoby nezniesol, že mu po vlastnej presilovke zobral puk. Sloboda je na ľade a Slovensko hrá presilovku.

Súboj Slovenska s Dánskom Galéria fotiek (10) Zdroj: rtvs

8' Karol Sloboda za nedovolené bránenie ide na trestnú lavicu a Dáni majú druhú presilovku. Veľmi sa dopredu nehrnú.
7'   Na strely 4:0 z pohľadu Dánov, naši ani jeden puk, ktorý by smeroval na gólmana súpera.
    Sme vám dlžní informáciu o tom, že slovenskí hokejisti sú stále na tej istej striedačke ako poćas celého turnaja, ani raz sa nesťahovali, a hrajú v bielych dresoch.
7'   Oba tímy v plnom počte.
5' Ladislav Nagy odchádza na trestnú lavicu za nebezpečnú hru so zdvihnutou hokejkou. Celý šampionát sa niesol v nezmyselných fauloch v podaní našich hokejistov a nedávajú si na to pozor ani v poslednom dueli.
4'   Hráči nehrajú s nejakým obrovským nasadením, vidieť, že prakticky o nič nejde.
4' Viedenský proti dvom Dánom, následne Skokan prihral pred gólmana súpera Réwayovi - žrďka zazvonila.
2' Úvodnú príležitosť v zápase mali Dáni, Ján Laco však na správnom mieste.
  Dnešný zápas sa práve začal.
    Dnešný duel je možno posledný v reprezentácii aj pre Miroslava Šatana, legendu slovenského hokeja. Sám to pripustil niekoľkokrát, definitívne sa vraj rozhodne až v lete. Možno našich naposledy koučuje aj tréner Vladimír Vůjtek.
    Slovenskí hokejisti sa dnešným zápasom, v ktorom nejde prakticky o nič, lúčia so šampionátom, šancu na postup nemajú.

• Zdroj: kt; Športky