Šampionát vodných slalomárov: Bronz hliadky kajakárov, Halčin opäť štvrtý

Martin HalčinMartin Halčin Zdroj: SITA

PENRITH - Slovenskí vodní slalomári si vybojovali v prvý finálový deň na majstrovstvách sveta juniorov a pretekárov do 23 rokov v austrálskom Penrithe jeden cenný kov, z bronzu sa tešila hliadka kajakárov v kategórii do 23 rokov.

Trio Martin Halčin, Andrej Málek a Miroslav Urban malo síce na trati najlepší čas, ale šesť trestných sekúnd ich odsunulo na 3. priečku. Slováci zaostali za zlatými Poliakmi o 1,33 sekundy.

Najbližšie k individuálnej medaile bol Martin Halčin, ktorý vo svojich posledných svetových pretekoch kajakárov v kategórii do 23 rokov skončil štvrtý. Rovnakú priečku obsadil úradujúci majster Európy v tejto vekovej kategórii aj na vlaňajšom svetovom šampionáte v Liptovskom Mikuláši. Z titulu sa tešil Američan Michal Smolen, Halčina od medaily delilo 83 stotín sekundy.

"Nemôžem mať nízke ambície. Rozhodne som chcel vylepšiť vlaňajšie umiestnenie. Teraz si za to môžem sám, minulý rok to bolo zmiešané, bol to trochu väčší pocit beznádeje. Štvrté miesto je najnepopulárnejšie. Škoda, posledný svet do 23 rokov a znova len zemiaková medaila. Viem o úsekoch, kde som stratil. Vždy sa dá ísť rýchlejšie. Dalo sa ísť aj tak rýchlo, aby som vyhral. Niekedy možno chýba trochu šťastia," vysvetľoval Martin Halčin. Jeho krajania Andrej Málek a Miroslav Urban nepostúpili zo semifinále.

MUŽI DO 23 ROKOV
K1: 1. Michal Smolen (USA) 93,10 (0), 2. Giovanni de Gennaro (Tal.) 94,29, 3. Jiří Prskavec (ČR) 94,67 (2), 4. Martin Halčin 95,50 (0), ... v semifinále: 13. Andrej Málek, 31. Miroslav Urban (všetci SR)
C2 1. Jonáš Kašpar, Marek Šindler (ČR) 107,99 (2), 2. Filip Brzezinski, Andrzej Brzezinski (Poľ.) 114,96 (4), 3. Alexej Popov, Vadim Vojnalovič (Rus.) 119,90, ... 9. Matúš Gewissler, Juraj Skákala (SR) 290,07 (160)
3xK1: 1. Poľsko (Polaczyk, Pasiut, Okreglak) 105,07 (4), 2. Veľká Británia (Brady, Clarke, Walker) 106,32 (4), 3. Slovensko (Halčik, Málek, Urban) 106,40 (6)

ŽENY DO 23 ROKOV
K1: 1. Jessica Foxová (Aus.) 105,97 (2), 2. Li Lu (Čína) 109,15 (0), 3. Bethan Lathamová (V. Brit.) 111,92 (4), ... v semifinále: 20. Kristína Nevařilová, 22. Kristína Zárubová, 28. Monika Mitašíková (všetky SR)
3xK1: 1. Veľká Británia (Woodsová, Lathamová, Franklinová) 124,48 (6), 2. Česko (Galusková, Zasterová, Valiková) 129,67 (6), 3. Austrália (Foxová, Borrowsová, Rankinová) 132,21 (10), ... 5. Slovensko (Nevařilová, Zárubová, Mitašíková) 145,53 (16)