Cibulková opäť skvelá: Proti Češke sa ako favoritka natrápila, zahrá si ďalšie finále

Dominika CibulkováDominika Cibulková Zdroj: SITA

KUALA LUMPUR - Slovenská tenistka Dominika Cibulková sa prebojovala do finále dvojhry na turnaji WTA v malajzijskom Kuala Lumpur. Ako nasadená jednotka si v semifinále poradila s trojkou "pavúka" a obhajkyňou titulu Češkou Karolínou Plíškovou v troch setoch 6:7 (3), 6:3 a 6:3. V nedeľu bude proti siedmej nasadenej Chorvátke Donne Vekičovej bojovať o piaty singlový titul na okruhu WTA, druhý v tomto roku, tento zápas si môžete naživo pozrieť na Digi Sport od 12:00 nášho času.

Koncom februára nenašla premožiteľku na harde v mexickom Acapulcu. Cibulková má v Kuala Lumpur už istú prémiu 21.400 dolárov a 180 bodov do svetového rebríčka WTA.

"Som veľmi šťastná, lebo som v ďalšom náročnom trojsetovom zápase dokázala nájsť cestu k víťazstvu. Finále na turnaji sa vždy počíta a nikdy to nie je ľahký zápas. Teším sa veľmi," povedala Cibulková pre WTA v úvodnom interview na kurte po víťaznom semifinálovom zápase.

Cibulková v úvode zápasu dvakrát stratila vlastné podanie, vždy však dokázala kontrovať a tak o osude prvého setu rozhodol tajbrejk. V skrátenej hre dominovala Plíšková, ktorá ťažila z kvalitného podania a inside forhendu. V druhom dejstve Cibulková zlepšila returny, obmedzila počet nevynútených chýb a po brejku v piatom geme sa ujala vedenia 3:2. Za stavu 5:3 nevyužila pri súperkinom servise náskok 40:0, no po víťaznom bekhende napokon premenila v poradí štvrtý setbal. Plíšková následne požiadala o medical time out a nechala si ošetriť chrbát. V treťom sete nevyužila Cibulková za stavu 3:2 tri brejkbaly, v ôsmom geme však prelomila podanie Plíškovej a zápas už dotiahla do úspešného konca.

Dominika CIBULKOVÁ (1-SR) - Karolína Plíšková (3-ČR) 6:7 (3), 6:3, 6:3

• Zdroj: TASR, SITA