Slovan prekonal železnú defenzívu Košíc, Myjava opäť prekvapila favorita

Hráč Košíc Ľubomír Korijkov (tretí sprava) a hráč Bratislavy Lester Stefan Peltier (druhý zľava) počas zápasu 27. kola Corgoň ligy medzi MFK Košice - Slovan BratislavaHráč Košíc Ľubomír Korijkov (tretí sprava) a hráč Bratislavy Lester Stefan Peltier (druhý zľava) počas zápasu 27. kola Corgoň ligy medzi MFK Košice - Slovan Bratislava Zdroj: SITA

BRATISLAVA - Víťazne naladený Slovan pokoril neprestrieľné Košice, Dunajská Streda nestačila na Trenčín a Žilina sa pomaly dostáva z krízy. Myjava opäť prekvapila favorita. Aj také výsledky prinieslo 27. kolo Corgoň ligy.

Vyberte si svoj zápas:
Košice - Slovan 0:2
Žilina - Nitra 3:0
Trenčín - Dunajská Streda 3:0
Myjava - Senica 2:0

Slovan mieri za titulom, nepriesteľnému Tofiloskému dal dva góly

Futbalisti ŠK Slovan Bratislava potvrdili majstrovské ambície v sobotňajšom stretnutí 27. kola Corgoň ligy na trávniku jarnej "šťuky" MFK Košice. "Belasí" zvíťazili v Čermeli 2:0 (0:0). Po bezgólovom prvom polčase sa v drese hostí presadil v 63. min Juraj Halenár z pokutového kopu a v závere poistil tri body pre Slovan najlepší strelec mužstva Róbert Vittek.

V zápase sa zároveň po 624 minútach skončila pozoruhodná séria nepriestrelnosti košického brankára Darka Tofiloského v najvyššej slovenskej súťaži 2013/2014. Šnúru macedónskeho gólmana prestrihol spomenutý Halenár. Tofiloski predtým naposledy v rámci Corgoň ligy inkasoval ešte 30. novembra 2013 - v jesennej derniére a dueli 19. kola proti Myjave ho prekonal v 69. min Matej Siva.

MFK Košice - ŠK Slovan Bratislava 0:2 (0:0)
Góly: 63. Halenár (z pok. kopu), 90.+ Vittek, ŽK: 76. Bagi (Slovan), rozhodovali: Horváth - Brendza, Poláček, 6550 divákov

Zostavy:
Košice:
Tofiloski - Korijkov, Ostojič, Bašista, Sekulič - Šinglár - Viazanko, Bukata (84. Haskič), Pačinda - O. Diaby, J. Novák
Slovan: D. Perniš - Bagayoko, Gorosito, Niňaj, Vrablec - Bagi, Grendel - L. Peltier (68. Soumah), Halenár (88. K. Mészáros), Milinkovič (90.+ D. Hudák) - Vittek

Radoslav Látal, tréner MFK Košice: "Mali sme lepší vstup do stretnutia a bolo to o prvom góle. Pačinda mal obrovskú šancu, keby zo šestnástky lepšie trafil, tak sme mohli ísť do vedenia. Hrozili sme po štandardkách a polčas bol z našej strany dobrý. V druhom polčase sme urobili hrúbku a v šestnástke sme vyrobili po ruke penaltu. Potom to už bolo ťažké, Slovan sa stiahol, dobre bránil a čakal na brejky. Myslím si, že rozhodlo to, kto dá prvý gól."

Jozef Valovič, tréner Slovana Bratislava: "Dali sme dva góly a preto sme vyhrali zaslúžene. Prvý polčas hrali domáci s vetrom, ťažili najmä po štandardných situáciách, hrozili po rohových a priamych kopoch. Do čistej šance sme ich však nepustili. V druhom dejstve pomohol vietor nám, boli sme lepším mužstvom a vytvorili sme si viac brejkových šancí. Zápas sa mi páčil aj po stránke nasadenia, bojovnosti a Košice nie nadarmo ukázali, že sú vo finále Slovenského pohára."

Žilina doma nedala šancu Nitre

Futbalisti MŠK Žilina sa pomaly dostávajú z výsledkovej krízy. Zverenci trénera Adriána Guľu uspeli aj v druhom jarnom domácom vystúpení, keď si v sobotu podvečer poradili s FC Nitra presvedčivo 3:0 (2:0). Prvé dva góly strelil 19-ročný Milan Škriniar, "poistku" pridal po zmene strán kamerunský legionár Ernest Mabouka. O záchranu bojujúci hráči Nitry nenadviazali na predchádzajúci domáci plný bodový zisk proti Ružomberku.

MŠK Žilina - FC Nitra 3:0 (2:0)
Góly: 5. a 35. Škvarka, 54. Mabouka, ŽK: 74. Škriniar (Žilina), ČK: 87. Šmehyl (Nitra), rozhodovali: Kružliak - T. Somoláni, Hancko, 2158 divákov

Zostavy:
Žilina
: Krnáč - Mabouka, Škriniar, Piaček, T. Hučko - Pečovský - Káčer, Škvarka, J. Mihalík (75. Jelič) - William (83. Paur), Pavol Jurčo (89. Guba)
Nitra: Putnocký - Kolbas, R. Pillár, Kostelný, M. Husár - Boszorád, Čery (60. Kotrík) - R. Augustín, Šmehyl, Cléber (46. Harbuľák) - Böhm (82. M. Dubeň)

Trenčín po sérii troch prehier zabral naplno

Po troch prehrách a zisku jediného bodu z ostatných štyroch zápasov zabrali naplno futbalisti Trenčína, ktorí v sobotňajšom dueli 27. kola Corgoň ligy zdolali v domácom prostredí o záchranu bojujúci tím FK DAC 1904 Dunajská Streda 3:0 (2:0). V prvom polčase sa strelecky presadili Jakub Holúbek a svojím už 13. presným zásahom v tejto sezóne Tomáš Malec, aktuálne už najlepší kanonier Corgoň ligy. Tesne pred koncom stretnutia skóroval holandský rekonvalescent Gino van Kessel a spečatil výsledok. Šesť kôl pred koncom najvyššej súťaže má druhý v poradí AS Trenčín stále 14-bodové manko na lídra tabuľky a obhajcu titulu ŠK Slovan Bratislava.

AS Trenčín - FK DAC 1904 Dunajská Streda 3:0 (2:0)
Góly: 31. Holúbek, 38. T. Malec, 86. Van Kessel, bez kariet, rozhodovali: Kráľovič - Balko, Jankovič, 3069 divákov

Zostavy:
Trenčín:
Volešák - Čögley, Rodríguez da Silva, Kleščík, Madu - Baéz - Hajradinovič (87. Opatovský), Holúbek, P. Mišák (70. Bero) - Moses Simon (79. Van Kessel), T. Malec
Dunajská Streda: P. Penksa - M. Turňa, Čaušič, Peter Majerník, O. Szabó - Krišto (58. Kwin), G. Straka - E. Ujlaky (75. N´Guekam), Gergel, Brašeň - Nurkovič (46. R. Valenta)

Ivan Vrabec, tréner Trenčína: "Do stretnutia sme šli s jasným cieľom, a to vyhrať. Možno sa zo začiatku zdalo, že nám to nejde. Hostia hrali vzadu veľmi dobre. Dnes sme boli trpezliví, snažili sme sa vyvarovať chýb. Postupne sme prevzali iniciatívu, prevzali sme zápas do svojich rúk. Dali sme tri góly. Na zápas sme sa tvrdo pripravovali. Dúfam, že nás tento zápas nakopne k ešte lepšej hre."

Mikuláš Radványi, tréner Dunajskej Stredy: "Do zápasu sme vstúpili aktívne a mali sme aj prvú veľkú šancu v zápase. Z nej sme mali dať gól a zápas by možno vyzeral inak. Následne zápas prevzali do rúk domáci, dali dva góly a o zápase bolo rozhodnuté. Cez prestávku som mojim zverencom prízvukoval, že dvojgólové vedenie vie byť zradné. Po prestávke však Trenčín pridal aj tretí gól. Po zápase som hráčom povedal, aby dali hlavu hore. Do konca sezóny zostáva ešte šesť kôl. Ideme ďalej."

Myjava potvrdila víťazstvo z Pasienkov aj proti Senici

Na štíte Myjavy skončil v priebehu týždňa ďalší tím z popredných priečok najvyššej slovenskej futbalovej súťaže. Spartak si v sobotu v rámci 27. kola Corgoň ligy poradil v domácom prostredí s FK Senica 2:0 a potvrdil predchádzajúce nečakané víťazstvo z Pasienkov na pôde úradujúceho majstra ŠK Slovan Bratislava (1:0). "Kopaničiari" rozhodli o ďalšom cennom úspechu po zmene strán, keď sa gólovo presadili útočník Pavol Kosík a stopér Martin Černáček.

Spartak Myjava - FK Senica 2:0 (0:0)
Góly: 59. Kosík, 84. Černáček, ŽK: 76. Š. Pekár - 38. Hiago, ČK: 90.+ Kosorin (Senica), rozhodovali: Trutz - Bóllo, Žákech, 2573 divákov

Zostavy:
Myjava:
Solnička - Siva, Častulín, Černáček, Kumančík - T. Marček - P. Šulek, Daniel (89. Šmahajčík), Bílovský, Š. Pekár (87. Duga) - Kosík (83. Ľ. Urgela)
Senica: Šulla - Slinkin, P. Pavlík, Vitor Gava, Mazáň - L. Opiela - Hiago (85. S. Mráz), D. Ventúra (64. M. Jirásek), Kalabiška (76. Kosorin) - Piroska - Irobiso

Radúz Dorňák, tréner Myjavy: "Nám pred stretnutím dodalo sebadôveru víťazstvo na Slovane. Vychádzali sme aj z toho, že Senica mala nahustený program. Musím pochváliť našich chlapcov za maximálnu disciplinovanosť. Chceli sme vychádzať zo zabezpečenej obrany a z trpezlivosti. Domnievali sme sa, že to bude o jednom góle a chceli sme to byť my, ktorí ten gól dajú. To, že nakoniec sme dali góly dva, to bol taký bonus naviac. Chcem poďakovať za výkon súpera, ktorý hral futbalovo, podieľal sa na vysokej úrovni stretnutia. Hoci to bolo derby, bolo s minimom žltých kariet. Tú červenú neberiem z hľadiska tvrdosti, tam išlo o niečo iné."

Pavel Hapal, tréner Senice: "Bolo to podpriemerné stretnutie, tak ako v celej sezóne toto mužstvo na ihriskách súperov. Z vonku sa nám nedarí voziť body. Pokiaľ nevystrelíme na bránu, neohrozíme bránu, neurobíme žiadnu kvalitnú vec hlavne do doby, kým sme inkasovali, tak ťažko môžeme pomýšľať na nejaký bodový zisk. Keď sme prehrávali, prevzali sme iniciatívu, boli sme trošku lepším mužstvom, čo sa týka kombinácie, ale neviedlo to k ničomu. Súper nás ešte potrestal z jednej situácie, dostali sme druhý gól. Nezostáva, než Myjave zagratulovať, vyhrala toto stretnutie asi zaslúžene tým, že asi viac túžili po víťazstve ako my."

• Zdroj: SITA, TASR