Zlín využil domáce prostredie: Proti Komete sa ujal vedenia vo finálovej sérii

Zlín v prvom finálovom súboji zdolal Kometu BrnoZlín v prvom finálovom súboji zdolal Kometu Brno Zdroj: hokej.zlin.cz

ZLÍN - Hokejisti PSG Zlín využili výhodu domáceho prostredia a po víťazstve 3:0 nad Kometou Brno sa ujali vedenia vo finálovej sérii play off českej extraligy. Druhé stretnutie "moravského finále" je na programe v piatok 18. apríla v Zlíne.

Domáci si otvorili gólový účet v 7. minúte, keď Marušák dostal komfortný priestor na modrej čiare a jeho strela preletela za Trvaja do siete. Tlak Zlína priniesol aj druhý gól. Zámorského strelu od modrej dorazil Köhler, ktorého nechali brnenskí obrancovia voľného cloniť pred Trvajom. V 36. minúte Melenovský "miešal" puk za bránkou až si počkal na čerstvo striedajúceho Honejska a jeho žabku zlínsky mladík v pohode nasmeroval do siete.

PSG Zlín - Kometa Brno 3:0 (2:0, 1:0, 0:0)
Góly: 7. Marušák, 15. Balaštík, 36. Honejsek