Brabantský šíp bez obhajcu Sagana ovládol v špurte Gilbert: Velits výkonom prekvapil

Philippe GilbertPhilippe Gilbert Zdroj: SITA

OVERIJSE - Domáci cyklista Philippe Gilbert z tímu BMC Racing sa v stredu stal víťazom jednodňových pretekov Brabantský šíp (De Brabantse Pijl - La Fléche Brabanconne) v Belgicku. Tridsaťjedenročný rodák z Liége (nar. 5. júla 1982) zvládol najlepšie záverečný špurt a triumfoval časom 4:54:28 h. Pre Gilberta to boli prvé preteky na belgickej pôde v tomto roku a hneď vystúpil na najvyšší stupienok. Druhú priečku obsadil Austrálčan Michael Matthews z družstva Orica GreenEdge, ako tretí finišoval na 203,1 km trati medzi Leuvenom a Overijse Francúz Tony Gallopin zo zoskupenia Lotto Belisol.

Gilbert obsadil vlani na Brabantskom šípe druhú priečku, z prvenstva sa tešil minulý rok slovenský cyklista Peter Sagan, ktorý tentoraz chýbal na štarte tradičných pretekov. Jediný Slovák v poli cyklistov, Martin Velits, obsadil dobrú 38. priečku, keď začal strácať až v závere. Napokon dorazil do ciela so stratou 25 sekúnd na víťaza.

Leuven - Overijse (203,1 km): 1. Philippe Gilbert (Belg.) BMC Racing 4:54:28 h, 2. Michael Matthews (Aus.) Orica GreenEdge, 3. Tony Gallopin (Fr.) Lotto Belisol, 4. Simon Geschke (Nem.) Giant-Shimano, 5. Björn Leukemans (Belg.) Wanty - Groupe Gobert, 6. Nathan Haas (Aus.) Garmin-Sharp

• Zdroj: SITA, športky