Skvelá noc pre slovenský hokej: Trojbodový Hossa hviezdou duelu, Halák siedmy raz víťazne!

Marián Hossa v akciiMarián Hossa v akcii

NEW YORK - Na desať bodov zaokrúhlil slovenský útočník Marián Hossa svoju bilanciu v kanadskom bodovaní v prebiehajúcej sezóne zámorskej NHL.

V noci na stredu si na svoje konto pripísal tri body (1+2) a aj jeho prispením vyhralo Chicago na domácom ľade v gólovej prestrelke s Ottawou 6:5. Hossa odohral 18:10 minút, zaznamenal aj dva plusové body a vyhlásili ho za tretiu hviezdu zápasu. Honor prvej sa ušiel jeho spoluhráčovi Jonathanovi Toewsovi, ktorého zápasová bilancia bola 3+1.

Brankár St. Louis Jaroslav Halák sa vo svojom deviatom stretnutí postaral o siedmy úspech svojho tímu v podobe výhry 3:2 nad Winnipegom. Na svoje konto si pripísal 21 úspešných zákrokov. Tampa Bay v zostave s Richardom Pánikom na svojom ľade podľahla New Jersey 1:2, slovenský útočník odohral niečo cez 13 minút.

Do zostavy Philadelphie sa po "vysedávaní" na tribúne znova vrátil obranca Andrej Meszároš. Ani jeho šiesty štart v tomto ročníku v tíme "letcov" mu ale radosť nepriniesol, Philadelphia doma prehrala s Anaheimom 2:3 a Meszároš počas 18:11 minút, ktoré odohral, skončil s jednou "mínuskou".

Montreal vyhral doma s Dallasom tesne 2:1, ale jeho brankár Peter Budaj napriek tomu, že v predchádzajúcom súboji s NY Rangers vychytal nulu, šancu nedostal.