Schmiedlovej úspešná púť na RG skončila, nad jej sily bola Hamptonová

Karolína SchmiedlováKarolína Schmiedlová Zdroj: TASR

PARÍŽ - Slovenská kvalifikantka Karolína Schmiedlová prehrala v stretnutí 2. kola hlavnej súťaže dvojhry na druhom grandslamovom turnaji tenisovej sezóny Roland Garros v Paríži (26. mája - 9. júna, dotácia 21,017 milióna eur, antuka) s favorizovanou Američankou Jamie Hamptonovou (23), 54. v renkingu WTA, za 80 minút 5:7, 2:6.

Schmiedlovej nevyšiel úvod zápasu, keď dvakrát stratila vlastné podanie a Američanka si vybudovala náskok 4:1. Talentovaná Slovenka v ďalších minútach vyrovnala na 5:5, no koncovku setu zvládla lepšie Hamptonová, ktorá v 1. kole vyradila nasadenú Češku Luciu Šafářovú. V druhom sete už Američanka ovládla dvorec, po dvoch brejkoch odskočila Schmiedlovej na 5:1 a zápas dotiahla do úspešného konca.

Schmiedlovú po prehre s Hamptonovou mrzela nevydarená koncovka prvého setu: "Celý deň sme čakali. Mysleli sme si, že možno ani nebudeme hrať. Štyrikrát sme sa rozcvičovali, organizátori hlásili, že pol hodiny a potom zase pol hodiny. Bolo to ťažké. Na počasie sa však nedá vyhovárať, obe sme mali rovnaké podmienky. Za stavu 3:5 som odohrala dva výborné gemy a vyrovnala na 5:5, potom však začalo pršať. Napriek tomu nás na zablatenom kurte nechali hrať, čo viac vyhovovalo Hamptonovej, ktorá mi tam zabila štyri returny. Pred druhým setom bola päťnásťminútová prestávka, čo mi tiež príliš neprospelo a už sa mi nepodarilo chytiť správny rytmus. Súperka hrala rýchlo a agresívne. V Paríži bolo sychravé počasie, no podmienky boli pre obe rovnaké, na to sa vyhovárať nedá. Napriek prehre som s vystúpením na Roland Garros veľmi spokojná, postup z kvalifikácie do 2. kola hlavnej súťaže a triumf nad Wickmayerovou sú pre mňa obrovským úspechom," povedala Slovenka.

Napriek prehre bol Roland Garros pre vlańajšiu finalistku juniorky mimoriadne úspešný. Pri grandslamovom debute v seniorskej kategórii vyradila v 1. kole favorizovanú Belgičanku Yaninu Wickmayerovú a na parížskej antuke zaznamenala vrátane kvalifikácie štyri víťazné duely. Odchovankyňa košického tenisu si z francúzskej metropoly odnáša prémiu 35 000 eur a 165 bodov do svetového rebríčka WTA, v jeho novom vydaní si výrazne polepší.

Jamie Hamptonová (USA) - Anna SCHMIEDLOVÁ (SR) 7:5, 6:2