Šťastná Cibulková: Úspech prišiel vďaka odvážnej hre, ďakujem fanúšikom

Dominika Cibulková posiela pozdrav fanúšikomDominika Cibulková posiela pozdrav fanúšikom Zdroj: facebook.com/dcibulkova

SYDNEY - Slovenská tenistka Dominika Cibulková sa siedmykrát v kariére prebojovala do finále na okruhu WTA. V semifinále turnaja v austrálskom Sydney si poradila s nasadenou dvojkou a svetovou päťkou Nemkou Angelique Kerberovou 6:2, 4:6 a 6:3.

Zverenka trénera Mateja Liptáka bude bojovať proti najvyššie nasadenej Poľke Agnieszke Radwanskej o tretí titul na WTA Tour. V júli 2012 Cibulková triumfovala v kalifornskom Carlsbade, na jeseň 2011 vyhrala turnaj o Kremeľský pohár v Moskve. So svetovou štvorkou Radwanskou, ktorá v Sydney ešte nestratila ani set, má Cibulková negatívnu bilanciu 0:3. Posledný duel však obe hráčky odohrali ešte v roku 2008 na US Open.

Cibulková má v Sydney vďaka postupu do finále už istú prémiu 62 300 dolárov a 320 bodov do svetového rebríčka WTA.

Slovenská jednotka mala po postupe do finále veľkú radosť. "Po prvý raz v kariére som na jednom turnaji zdolala tri hráčky z top 10, čo ma veľmi teší. Víťazstvo si však cením špeciálne, pretože to bol veľmi kvalitný tenis a v koncovke som slávila úspech vďaka odvážnej hre. Sama som si chodila pre loptičky, bola som aktívna, čo bol kľúč k úspechu. Takéto víťazstvá ma určite posunú vpred. Škoda druhého setu, keď som nedotiahla zopár loptičiek do konca. Ona to vždy vybehala a zakontrovala. Za stavu 1:4 som si zavolala trénera Maťa Liptáka, ktorý mi svojimi radami veľmi pomohol. Poradil mi, aby som si opäť začala robiť body a tlačila ju. V treťom sete som jeho pokyny do bodky splnila. Dokázala som nájsť zbraň na jej nepríjemný ľavacky rotovaný servis, moje returny boli dostatočné dlhé, takže som ju odtláčala a pripravovala som si dobre pozície na zakončenie výmen," povedala Cibulková po zápase.

Šťastná tenistka sa hneď po stretnutí poďakovala slovenským fanúšikom za podporu. "Je to super, keď vás ľudia z malej krajiny, akou je Slovensko, prídu povzbudiť. Poďakovala som im priamo na centri za to, že mi hlasno fandili a podporovali ma. Veľmi si to vážim a dúfam, že aj vo finále im ukážem pekný tenis," dodala Cibulková a o finále povedala: "Agnieszka je tenistka, ktorá hrá na kurte hlavou, dlhé roky je v svetovej desiatke. Nebude to ľahký zápas, no urobím všetko preto, aby som nadviazala na výkony z duelov proti Kerberovej, Eraniovej a Kvitovej. Naposledy sme hrali spolu pred vyše štyrmi rokmi. Obe sme niekde tenisovo inde ako vtedy. Verím, že to bude pekné finále."

Pozdrav Dominiky Cibulkovej pre fanúšikov: "Ďakujem za podporu!"